Segregacja sanitarna w polskiej szkole. „Dobrowolnie” pokażesz certyfikat albo nie wejdziesz

Zdjęcie ilustracyjne/Uczeń w szkole i szczepionka/ foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne/Uczeń w szkole i szczepionka/ foto: Pixabay/Pexels (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Niepokojące wieści nadchodzą z jednej z warszawskich szkół. Ekspert ds. służb specjalnych i publicysta Piotr Woyciechowski opublikował w mediach społecznościowych regulamin imprezy artystycznej organizowanej przez LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Warunkiem uczestnictwa w niej, jak czytamy, jest „dobrowolne” okazanie certyfikatu coviodwego.

Segregacja sanitarna w Polsce już jest faktem. Mówił o tym m.in. poseł Konfederacji Jakub Kulesza, do którego rozmaite przypadki sanitaryzmu zgłaszają obywatele. Szkoły niestety nie stanowią pod tym względem wyjątku.

„Segregacja sanitarna wkracza do warszawskich szkół w najlepsze. Tu przykład LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej. Magdalena Kochel dyrektor tego liceum, to znana postać ze swoich sympatii. Proszę działać Pani poseł @AnnaSiarkowska Liczymy na Panią” – napisał na Twitterze Woyciechowski, załączając zdjęcia regulaminu „Kulturalnego festiwalu artystycznego Sobieskiego”.

Impreza odbywa się w dniu 16 października 2021 roku w godzinach 17.30 – 24.00.

Jak czytamy, „celem umożliwienia udziały w imprezie Organizator prosi o dobrowolne okazanie zaświadczenia o wykonaniu (pełnego) szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej i upływie co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia lub negatywnego testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 48 godzin”.

Mimo to uczestnicy mają na widowni zachowywać 1,5-metrowy dystans oraz zasłaniać nos i usta. Zachowywanie odległości nie dotyczy tylko „rodzin i osób pozostających we wspólnym pożyciu”.

Organizator zastrzegł w regulaminie również, że „okazanie potwierdzenia szczepienia przeciwko COVID-19 lub negatywnego testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 48 godzin jest dobrowolne”. Mimo to równocześnie napisano, że „warunkiem uczestnictwa jest dobrowolne okazanie zaświadczenia o szczepieniu przeciwko COVID-19 lub negatywnego testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 48 godzin. Osoba, która nie okaże zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu lub negatywnego testu na COVID-19 wykonanego w ciągu 48 godzin nie będzie mogła wziąć udziału w imprezie”.

Innymi słowy więc – według organizatora – okazanie covidowego certyfikatu jest dobrowolne, ale jeśli się tego dobrowolnie nie zrobi, nie można brać udziału w imprezie.

Co więcej, organizator zastrzegł, że wzięcie udziału w imprezie masowej „wiąże się z ryzykiem zachorowania na COVID-19”. W regulaminie zapisano, że uczestnik „zwalnia Organizatora z wszelkiej odpowiedzialności z tego tytułu”.

Pod regulaminem podpisały się dyrektor LXXV LO Magdalena Kochel oraz Przewodnicząca Prezydium Samorządu Uczniowskiego Kamila Jaworska.

 

13 KOMENTARZE

  1. No koło historii obróciło – tylko jakimś chichotem na odwrót – teraz uprzywilejowani muszą nosić oznaczenia a nie podludzie np opaski z gwiazdą na ramieniu czy naszyte trójkąty z literką „P” :-)

  2. W przyszłości oprócz Zielonego Paszportu Bolszewika trzeba będzie otwierać rozporek potwierdzający wariant niebinarny warunkujący wstęp do tęczowej szkoły Nowej Normalności.

  3. Liceum i nowomowa …. dobrowolny przymus ….

  4. Za czasów pierwszej komuny w PRL należało „dobrowolnie” przy obowiązkowej obecności uczestniczyć w pochodzie pierwszomajowym. W drugiej komunie PRL-bis reguły zostały zmodyfikowane.

  5. Pokaż „dobrowolnie” paszport inaczej nie wejdziesz, a jak wejdziesz to kaganiec na twarz i dystans. Jeden przykład, a tyle absurdów, to jest kosmos co się wyprawia. Swoją drogą co się stanie jak „dobrowolnie” okażę brak paszportu covidowego? ;).

  6. Uczennica szkoły średniej nie rozumie co to dobrowolność wiec nie powinna wylecieć z liceum skoro jest takim głąbem albo faszystką, jedno z dwojga dyskwalifikuje, zwłaszcza samorząd szkolny.

Comments are closed.