Szokujące słowa prezesa PiS o przedsiębiorcach. „Jarosław Kaczyński, działacz komunistyczny”

Jarosław Kaczyński Źródło: FB/Mgr Mors
Jarosław Kaczyński Źródło: FB/Mgr Mors
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Prezes PiS Jarosław Kaczyński był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Polityk stwierdził, że „nie obniżałby akcyzy”, ponieważ „dochodów państwa” nie należy ograniczać. Co innego przedsiębiorcy. Ci, zdaniem Kaczyńskiego, powinni ograniczyć „ekspansję dochodową”.

Wicepremier i prezes PiS był pytany, czy rząd powinien rozważyć możliwość obniżenia stawek akcyzy na paliwa, aby tym samym spadły ceny w detalu.

– Nie uważam, żeby akurat ta metoda, w tym momencie była najlepsza. Po prostu dlatego, że dla dokonania w Polsce zmian, pozytywnych zmian dla ogromnej większości społeczeństwa, a w gruncie rzeczy dla całego społeczeństwa, wymaga to pieniędzy (podatników – przyp. red.), więc ja bym dochodów państwa nie obniżał – powiedział Kaczyński.

Wicepremier zaznaczył, że rząd może tu wykorzystać rozmaite metody. – Sądzę, że coś takiego się stanie, będę za tym optował – dodał.

– Obniżenie akcyzy nie jest jedyną metodą, aby obniżyć tą cenę – twierdził.

Co innego jednak przedsiębiorcy. 

– Natomiast sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze troszkę ograniczyły swoją ekspansję dochodową. Powinna być ograniczona dążność podmiotów gospodarczych do tego, żeby uzyskiwać wobec istniejącej sytuacji nadzwyczajne zyski – dodał.

„Jarosław Kaczyński, działacz komunistyczny” – skwitował na Twitterze słowa Kaczyńskiego Anarchokapitalizm.

„To się samo komentuje…” – stwierdził poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Jarosław Kaczyński najwyraźniej zupełnie nie rozumie, że wysokie ceny ograniczają konsumpcję a przez to produkcję i wpływy do budżetu państwa spadają. Ale socjaliści zazwyczaj mają takie problemy z myśleniem…

Źródła: RMF FM/Twitter

81 KOMENTARZE

 1. COś mi się zdaje, że Morawiecki szkolony w Davos tłucze dyrdymały w głowę Jarosława, a że ten ostatni zna się tylko na szczuciu jednych na drugich to zostawił Morawieckiemu wolną rękę w sprawach zniszczeń w Polsce.

  • Podział ról między nadwiślańskich wasali światowych megakapitalistów jest oczywista oczywistością. Ktoś musi rzucać miedziaki w tłum, a ktoś stać z halabardą. A przedstawienie trwa.

 2. Naczelnik Państwa poniekąd ma rację….ropa na giełdach światowych zdrożała o 10% a paliwa na polskich stacjach o 40 %….Jakie są marzę Orlenu i Lotosu ….? właściwie te dwa koncerty dostarczają paliwo na polski rynek ….reszta kupuje od nich . Oczywiście ta są spółki Skarbu Państwa….Dalej w łańcuszku są różni hurtownicy no i sprzedawcy ,którzy też pewnie zarabiają na panice….

 3. Wszystko jasne! Przecież za „komuny” tzw. przedsiębiorstwa państwowe nie działały dla zysku!
  Jarek zna tylko taki świat, jaki mu się wypalił w mózgownicy za młodości i teraz chce nam go znowu zaimplementować, ale „lepiej”, a może dokładniej…

 4. Rujnowanie drobnych i średnich przedsiębiorców robi więcej miejsca światowym korporacjom, które są w rękach megakapitalistów. To nie komunizm, to megakapitalizm. Prawdziwy socjalista rujnowałby monopole światowych korporacji, żeby zrobić miejsce na rynku dla rodzimych przedsiębiorców.

  • Cele się zgadzają, ale to nie jest jakiś megakapitalizm, bo kapitalizm polega na wolności działania i równych prawach do tego działania. Tych praw powinno pilnować państwo, ale ono abdykowało. Stary Rockefeller powiedział, że w bezstronnym społeczeństwie nie da się zbudować wielkiej fortuny, dlatego postawił na korupcję i monopolizację używając do tego struktur państwowych. Kogoś, kto ma monopol na emisję pieniądza nie można nazwać kapitalistą.

   • Są różne definicje. Życzeniowe i realistyczne. Realistycznie: kapitalizm to władza kapitalistów, a megakapitalizm to światowa dyktatura megakapitalistów.

    • Kapitalizm to nie jest władza kapitalistów w żadnej definicji, ale ogólnie wolność obywateli do kumulowania kapitału. Rządy bogaczy nazywają się oligarchia. Oligarchia uwielbia socjalizm, gdy jest ponad rządami.

     • W rzeczywistości pojawienie się ustroju kapitalistycznego polegało na przejęciu władzy od monarchów przez kapitalistów. Rody bankierskie (zwłaszcza jeden) uczyniły sobie wasali z rodów monarszych. Od 1815 roku mamy do czynienia z megakapitalizmem jednego rodu.

     • Przed 1815 rokiem kapitalizm był oligarchią, ale po wysunięciu się jednego rodu na czoło bogactwa w zasadzie jest światowa megakapitalistyczna monarchia, nad którą słońce nie zachodzi.

   • > kapitalizm polega na wolności działania

    Wolny rynek a nie kapitalizm – to nie to samo.

    > Kogoś, kto ma monopol na emisję pieniądza nie można nazwać kapitalistą.

    Właśnie, że można. Jeśli kapitalizm, tak jak inne -izmy, oznacza władzę, tu: kapitału, to jak najbardziej można.

   • Korporacje światowe są własnością czyli narzędziem władzy megakapitalistów. Rządy megakapitalistów przy pomocy korporacji nie są socjalistyczne, ale jak najbardziej esencjonalnie kapitalistyczne.

  • „Prawdziwy socjalista rujnowałby monopole światowych korporacji, żeby zrobić miejsce na rynku dla rodzimych przedsiębiorców”.
   Skąd takie egzotyczny pogląd na socjalizm?

   • Zaprawdę pojmowanie socjalizmu jest egzotyką w dzisiejszych czasach jak i zrozumienie rzeczywistych różnic między ustrojami. Ale nie ma w tym przypadku.

  • Ten „mega-kapitalizm” to będzie raczej coś na wzór średniowiecza z elektroniczną klatką dla wasali – 99% populacji.
   Mało tego ten kapitalizm jest oszukany, do momentu gdy istnieje zakrzywienie cash flow bankami centralnymi które arbitralnie wybierają firmy które nie mogą upaść nawet w kryzysie skupując ich obligacje.
   To jest dyktatura w tej formie tworząca ludzi, którzy nigdy nie przegrają w rynkowej grze.

   • Błędem współczucie jest podatnikowi!
    Wciąż dziesięć procent jego jest…
    W Rzymie podobnie pan niewolnikowi
    Zostawiał. (Prawo a nie gest.)

    Podobnie z bronią. Nie mógł nosić broni,
    Kto niewolnikiem w Rzymie był.
    Tę eurowartość Unia wiernie chroni.
    (A rząd pisowski chroni z całych sił!)

    W wyższość wartości europejskich wierzę,
    Które wpółcześnie Unia ma:
    Dawniej niewolnik nie mógł żyć jak zwierzę;
    Teraz ma prawo… Unia dba!

 5. „różnego rodzaju podmioty”, jak zawsze – piętnowanie niewiadomo kogo. Niech sobie wyborcy Pisu sami dopowiedzą, kogo mają nienawidzieć. Kaczyński zawsze w ten sam sposób, w tej samej formie. bydlę. byle antagonizować.

 6. to dziwne podejście z tą ekspansją finansową , szczególnie jeśli porównamy to do ostatnich podwyżek , dla posłów , ministrów i polityków. Nawet 70 %, a ci to przecież nie pracują tylko służą społeczeństwu

 7. Wysoka inflacja jest oczywiście efektem socjalistycznego sterowania finansami , rozdawnictwem, monopolizowaniem i ograniczaniem rynku energetycznego …itd. Niemniej jednak wydaje mi się, że wzrosty cen mają charakter spekulacyjny , wydmuszka , która najpóźniej na początku 2022 pęknie…Panika ,spekulacja i straszenie….Jeśli mądrale mówią, że benzyna będzie po 6 PLN to dlaczego mamy nie wykreować takiej ceny ? To samo dotyczy innych towarów ….wkrótce spadną obroty i ceny

  • I tu sie mylisz. Nic nie spadnie, bo dodrukowali kasy i podwyższyli wynagrodzenia, dodali socjal.
   Żeby spadły teraz ceny, to by musieli obniżyć wynagrodzenia, zlikwidować, socjal i zniszczyć kasę, którą dodrukowali. A tego nie zrobią, również dlatego, że to samo już zrobiła UE, USA i też się z tego nie wycofają. Kierunek Wenezuela.

   • Zgadza się dodrukowali kasy ….wszyscy ….masz rację, czyli wpędzają nas w nędzę? Trochę paniki i pompowania też jest i jakąś korekta nastąpi …

   • Stopy zaczynają być podnoszone, tapering ruszył – to zacznie ściąganie kasy z rynku pomału. Jednak ceny szybko pewnie nie spadną bo wtedy zadziała opóźniony popyt skumulowanych podczas lockdownu oszczędności, co wzmoży cyrkulację pieniądza.

 8. Trwa celowa likwidacja klasy średniej. Szybkimi krokami nadchodzi neo-komunizm i to się dzieje na naszych oczach. Galopująca drożyzna, podnoszenie i wprowadzanie nowych podatków, cenzura, kary za głoszenie innych poglądów niż lewackie/LGBT+BLM, wycofywanie i większa kontrola gotówki, zamordyzm, eco-terroryzm, zielony socjalizm, corpo-feudalizm, segregacja sanitarna, paszporty sro-vidowe, obowiązkowe szczepienia ( celowa depopulacja ), pseudo poprawność polityczna i pseudo tolerancja

  • Obecnymi przemianami na świecie centralnie sterują megakapitaliści w kierunku jeszcze większej władzy dla nich i jeszcze większego zniewolenia pozostałych, także ich wasali różnych szczebli. Przejęcie prawie całej władzy i własności na planecie przez megakapitalistów to nie żaden komunizm. Nowe niewolnictwo właśnie rozkwita i tyle. Może będzie jakaś komunistyczna dekoracja dla odwracania uwagi od władzy megakapitalistów. Ale to i tak będzie niewolnictwo u megakapitalistów.

   • Jak można porównywać do kapitalistów ludzi, których majątki nie są efektem pomysłowości i pracy, ale korupcji, złodziejstwa i oszustwa. W ten sposób deprecjonujesz jedyny uczciwy system ekonomiczny. Co w zamian, hasło łupić bogatych? Oni tylko na to czekają, bo wiedzą, że ich to nie dotknie a zniszczy konkurencję.

   • To ligarchia – właściciele niewolników.
    Na tyle sprytnie mieszający w głowach swoich niewolników, żeby niewolnicy na niewolniczy-socjalizm mówili „kapitalizm” – nawet nie potrafią właściwie nazwać tego – co ich niewoli, więc nie będą wiedzieć z czym mają walczyć – sprytne.

  • W pełni zgoda z Panem „ZiMnym”… to jest socjalizm…tzw. Czwarta Międzynarodówka.
   Ale trzeba nazwać rzeczy po imieniu i nie mówić tylko o skutkach ale i o przyczynach. Społeczeństwo polskie jest wielu rzeczy nieświadome. A kto za tym stoi ? Kto to robi ?
   Żydokomuna szanowni Państwo. Żydokomuna !

 9. Kaczyński ma w dupie, że przez drogą benzynę, węgiel i gaz chleb drożeje, nie po to zamykali gospodarkę pod pretekstem plandemii, żeby gospodarka miała się rozwijać, tylko po to żeby okraść ludzi na rzecz długów państwa wygenerowanych rozrzutnością pisowskich populistów.

 10. Kaczor ma w dupie, bo jego za darmo nakarmia, wymyja, ubiora i kasą obsypią…. i to bez zadnej pracy pasożyt tak cale zycie przebimbal i jeszcze innym zycie komplikuje…

 11. Miał okazję zachować milczenie… a teraz już nikt nie ma wątpliwości, że to idiota.

  Przypomnę, że darliśmy się do tego cholernego kapitalizmu, bo w nim obowiązuje wolny rynek, wolna inicjatywa, no i wolne związki zawodowe :))

  A ten kretyn właśnie wykonał zwrot przez zadek i jest dokładnie w tym samy miejscu co tamci i ich ZOMO – tiny.pl/97nkp.

  • Niestety jest wielka różnica między idealistycznymi wyobrażeniami o kapitalizmie wolnościowym (gdzie jakoby istnieje wolny rynek i równe szanse) a rzeczywistością megakapitalizmu zdominowanego przez monopole najbogatszych ludzi świata, którzy obracają drobne przedsiębiorstwa w pył.

 12. Masz na kapustę do kaszy ??? znacvzy osiągasz nadzwyczajne zyski …..

 13. Jak ktoś myślał, że Kaczyński się czymś różni od swojego serdeczego kolegi D. Tuska to chyba już nie ma wątpliwości, że się nie różni. Jeden (czyli Donald) sprzedaje Polaków w imię integracji unijnej, a drugi dobija Polaków w imie socjalistycznych, lewackich ideałów. Nowy ład to wojna wydana małym i średnim POLSKIM przedsiębiorcom. To akt wrogi. Swoją drogą Kaczor napluł swoim wyborcom prosto w twarz ale TVP wyjaśni im, że teraz mądrość etapu jest inna i benzyna po 7 PLN to cud, miód, malina.

  • ziomek, to jest wojna wydana WSZYSTKIM z opodatkowaniem całego haraczu nfz. rzygam jak ktoś piszę że to upupi życie tylko tym mitycznym „przędsiębiorcom”.

   • mnie to też rozbraja. najpierw ci zabierają (nie naprawdę, ty te pieniędze widzisz tylko na papierze jako pracownik szeregowy) a potem jeszcze opodatkowują bycie okradanym. kvrvva, podatek od podatku składkowego. zaj bać to mało.

 14. Jak ma rozumieć gospodarkę ideowy wychowanek żydowskiego politruka, sam nie przepracował ani godziny na własny rachunek, od zawsze na utrzymaniu podatników.

 15. Facet ma filozofię rządzenia całkiem jak I Sekretarz KC PiS, c’nie?

  A zupełnie takie same mondralale siedzą w ONZecie i jego różnych tam WHO.

  To co było poza możliwościami pierwszych sekretarzy w sovietach, bo to byli nieżydzi, jest teraz w zasięgu obecnych pierwszych, bo stoi za nimi całe żydostwo świata, jego władza nad pieniądzem i nad „wyborami”.

 16. Jakże myśl upadła, gdy wasali i sługi najbogatszych ludzi świata nazywa się komunistami, socjalistami, lewicą, lewakami. Przecież władcy niewolników karmią ich, tak jak rolnicy karmią bydło, ale żeby nazywać to socjalem, to śmiechu warte.

 17. Kaczynski ma absolutna racje, postepuje slusznie, jest w tym sens i logika. A nade wszystko kieruje sie troska o dobro wspolne, wszytkich obywteli i calego narodu. Niestety wielu rodakow jest juz tak zdemoralizowanych i oglupionych praniem mozgow, ze nie rozumie zupelnie myslenia kategoriami wspolnotowymi I narodowymi.

  • Nie ma absolutnej racji. Ma swoją rację, która się zmienia w zależności od tego czy jest przy korycie czy nie. Nie może być mowy o dobrze wspólnym jeśli państwo działa przeciwko jednostkom składającym się na całość. Podatki okradają jednostki i to jest złe i bardzo złe, gdy okradanie się zwiększa w trudnych czasach.

  • Przez 40 lat w ramach tego twojego myślenia „kategoriami wspolnotowymi I narodowymi” moi rodzice jak i ja zapier* dla dobra głównie tow. socjalistów komunistów dokładnie takich samych jak ten ów tow narodowy socjalista kaczyński. DOŚĆ! socjalizm to zło w jakiejkolwiek postaci tym bardziej narodowo-socjalistycznej!

   • Rozumiem Pańskie rozgoryczenie i złość. Przeciwko dawnym towarzyszom, jak i obecnym.
    I oczywiście przeciwko takim jak Krzysztof Sciepuro, który jest albo nikczemnikiem, albo ma niskie zdolności intelektualne.

  • „kieruje się troską o dobro wspólne, wszystkich obywateli i całego narodu”.
   To pewnie żart.
   Ale jeśli nie, to wspomnę o tysiącach stanowisk zajętych w spółkach SP przez działaczy PiS.
   Być może w powyższym zdaniu chodzi o naród inny, niż polski np. żydowski, czy ukraiński.

Comments are closed.