Lepiej być przestępcą niż zaszprycowanym. Plaga fałszywych zaświadczeń o szczepieniach

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Kilka krajów europejskich miało duże problemy ze zjawiskiem fałszowania świadectw szczepień, które pozwalały na uzyskiwanie „przepustek” do społecznego życia. Zjawisko to dotknęło nawet zwykle mocno „praworządnych” Niemców.

Media oburzają się, że niektórzy oszukują, oszukują, fałszują i „zagrażają zdrowiu innych”. Według dziennikarskiego dochodzenia gazety „Bild am Sonntag”, w Niemczech toczy się obecnie ponad 1000 postępowań karnych dotyczących sfałszowanych rejestrów szczepień.

Gazeta dodaje, że liczba niezgłoszonych przypadków „głupich ludzi” jest jednak „niebotycznie wysoka” i to tylko wierzchołek góry lodowej takiego zjawiska.

Wielu ludzi woli się uciec do fałszowania dokumentu, niż ulec przymusowi zastrzyku. Gazeta mocno się temu dziwi, bo przecież takie osoby ryzykują zapłatę wysokiej grzywny, a nawet może im grozić kara więzienia. Cytuje lekarza, który mówi o „połączeniu głupoty z przestępczą pomysłowością”.

Lekarz oburza się, że tacy posiadacze fałszywych „paszportów” zagrażają innym. Nazywa to postawami aspołecznymi i przestępczymi.

Źródło: Bild

17 KOMENTARZE

 1. He, he! Niemcy uczą się wolności od polaków. W Polsce każdy wolny człowiek to potencjalny przestępca. A nawet już de facto przestępca.

 2. Też mi problem, ja bym na życzenie ludzi wpisywał tylko do systemu gdyby chciał przepustkę a nie chciał się szczepić :). Jakbym sam zachorował to stałbym przy swoim.

 3. Lepiej zaplacic niz wstrzyknac sobie jakis syf,ktorego nie znamy nawet skladu.Jak ta gazeta z tym lekarzem tacy madrzy to proponuje wziac im odpowiedzialnosc za ten proceder szczepien I falszywej pandemii, a nie tylko propaganda, wysmiewanie I sianie paniki. STOP COVIDPROPAGANDZIE!

 4. „Wielu ludzi woli się uciec do fałszowania dokumentu, niż ulec przymusowi zastrzyku. Gazeta mocno się temu dziwi, bo przecież takie osoby ryzykują zapłatę wysokiej grzywny, a nawet może im grozić kara więzienia.”

  Ciekawe, że gazeta wcale się nie dziwi temu, iż np. „oni narażają swe życie unikając przyjęcia ochronnego, zbawiennego zastrzyku”. Akurat temu gazeta się nie dziwi.

 5. „Lepsza grzywna i więzienie niż ukąszenie” – nic dodać nic ująć :-) Wprowadzając takie restrykcje nie powinni się dziwić, że taki „przestępczy” proceder będzie się rozwijał. Poza tym to żadne przestępstwo, a tylko sposób na normalne życie – każda racjonalnie myśląca osoba podejmie ryzyko kary niż pozwoli sobie zniszczyć życie wstrzykując nie wiadomo jakie gówno…

 6. Znowu argument gazety ze przecież zagrażają innym. Już dawno wiadomo ze pod tym względem szpryca wnosi niewiele, albo nawet zupełnie nic. A jednak wszędzie to powtarzają i się ośmieszają swoja niewiedzą

 7. „Lekarz oburza się, że tacy posiadacze fałszywych „paszportów” zagrażają innym” – to znaczy zaszczepionym? Coś poszło nie tak :-)

 8. a dlaczego nie ścigają tych którzy wprowadzili segregację sanitarną i chcą ją egzekwować paszportami C19 ? ( dawniej szczepiło się żeby być zdrowym a dziś po to żeby pojechać na wycieczkę czy nawet pójść do pracy …

 9. kazdy chce „normalnego zycia” znowu…. ale z wygody, to wola sie zaszprycowac, albo co gorsza – kupic falszywy certyfikat …i myslicie, ze sie to skonczy? biznes sie kreci, jak sa klienci :)

Comments are closed.