Segregacja sanitarna. Kolejny unijny kraj wprowadza obowiązek certyfikatu covidowego w pracy

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Paszport covidowy/Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Od 1 listopada w miejscach pracy w Austrii obowiązywać będzie certyfikat potwierdzający zaszczepienie przeciw Covid-19, wyzdrowienie lub uzyskanie negatywnego wyniku testu – poinformował minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

Okres przejściowy obowiązywać będzie do 14 listopada włącznie, a osoby niekwalifikujące się do tzw. grupy 3G (geimfpt, genesen, getestet, czyli zaszczepione, ozdrowiałe, przebadane) będą musiały do tego czasu nosić maseczkę FFP2.

Zgodnie z rozporządzeniem certyfikat będzie obowiązkowy dla wszystkich, którzy w codziennej pracy mają kontakt z innymi ludźmi, np. w biurze czy urzędzie. Nie będzie dotyczyć np. kierowców ciężarówek, którzy podczas jazdy są w samochodzie sami.

Przygotowywane są również przepisy dotyczące pracowników w sektorze ochrony zdrowia i opieki. Wstęp do tych placówek będzie możliwy tylko za okazaniem certyfikatu, a za przestrzeganie przepisu odpowiedzialne będą obydwie strony – pracodawca i pracownik.

Mueckstein wyjaśnił, że podjęte kroki mają na celu utworzenie kolejnej „siatki ochronnej przed koronawirusem”.

„Nie może być tak, żebyśmy narażali się w pracy na ryzyko infekcji koronawirusowej” – powiedział mediom.

Od 1 listopada pracownicy będą zwolnieni z wymogu noszenia maseczek ochronnych po przedstawieniu certyfikatu (obejmie to m.in. pracowników supermarketów). Wymóg noszenia maseczki FFP2 pozostanie aktualny dla klientów takich miejsc, jak sklepy spożywcze, apteki, a także dla pasażerów w transporcie publicznym. W innych obszarach publicznych (np. sklepy detaliczne, biura podróży, muzea) należy przedstawić certyfikat lub nosić maseczkę FFP2.

Maska FFP2, oprócz certyfikatu 3G, pozostanie obowiązkowa dla pracowników domów spokojnej starości, domów opieki oraz szpitali. To samo dotyczy osób odwiedzających te obiekty. Z kolei wymóg noszenia maski nie będzie już obowiązywać w miejscach publicznych typu restauracje, hotele czy teatry.

Podobne rozwiązania, za wyjątkiem maski FFP2, obowiązują od niedawna we Włoszech. Jak podały niedawno media, niezaszczepionych pozostaje ok. 3,5 mln pracujących Włochów. W wielu miastach trwają protesty, które nasiliły się po obowiązku przedstawienia paszportu covidowego w miejscach pracy.

To jest Orwell! Kamery na żywo pokazały garstkę osób. W rzeczywistości na rynku w Trieście były tłumy przeciwników segregacji sanitarnej [VIDEO]

17 KOMENTARZE

 1. Nie będzie dotyczyć np. kierowców ciężarówek, którzy podczas jazdy są w samochodzie sami.”

  czyli zabezpieczenie sie przed ewentualnych zatrzymaniem się dostaw… odrobili lekcję z Australii i Włoch (blokada portu w Trieście)

 2. I jeszcze certyfikat, że zna Mein Kampf na pamięć, aby uzyskać dumny status Über Bürger i być nagrodzonym jakimiś specjalnymi przywilejami.

 3. Ja mam w pracy obowiazek namordnika. Codziennie rano wycinam ze srodka wszystkie warstwy oprocz niebieskiej i z taka dziura potem chodze caly dzien. Wszyscy sie smieja ale nikt nie smie nic powiedziec. W Kanadzie. Zapowiedzialam, ze mam alergie i nie bede sie dusic od noszenia kaganca. Na razie naskarzyla jedna i juz jest kapusiem grupowym.

 4. Ha ha ha , pieprzenie. Od roku w Austri obowiązują przepisy Dystans, Dezynfekcja, Maseczki i NIKT, nawet policja ich nie przestrzega. Z paszportami będzie tak samo- wiecie ilu pracowników brakuje austriackim firmom??

  • Nigdy w Austrii nie bylo nakazu noszenia namordnikow na ulicy teraz tylko sklepy spzywcze to przestzegaja pewnie w Wiedniu wiecej cisna a na prowincji olewaja cieplym moczem

 5. Ci wszyscy rządzący, czy to u nas czy u nich doskanale zdają sobie sprawę, że jak nie będą tańczyć do covidovej myzyczki granej przez NWOwską kapele, to zostaną wyeliminowani.

  Tylko nieliczni mają jaja i kręgosłupy by się postawić.

 6. A Austriakom i Włochom zapewne podają, że w Polsce będą wymagane paszporty do pracy. Toporna propaganda w stylu „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”.

 7. Już w 2013 roku sąd najwyższy USA orzekł, że jeśli DNA naturalnego człowieka zostanie zmodyfikowane przez technologię mRNA, wówczas DNA tego trans człowieka będzie podlegać patentowi.
  Osoby wyszczepione nie są już naturalnymi ludźmi, ale hybrydami GMO. Zmian genetycznych nie można odwrócić. Utraty duszy również. https://www.bitchute.com/video/Ia5HUhvqj59T/

Comments are closed.