„Covidowe sępy! „Warzecha OSTRO o Niedzielskim i pandemicznych ekspertach

Łukasz Warzecha, Adam Niedzielski Źródło: YouTube, TVN Info, collage
Łukasz Warzecha, Adam Niedzielski Źródło: YouTube, TVN Info, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Na łamach „Super Expressu” publicysta Łukasz Warzecha odniósł się do ostatnich zdarzeń na froncie „walki z pandemią”. Ministra Niedzielskiego i pandemicznych ekspertów nazwał mianem „covidowych sępów”.

Łukasz Warzecha w swoim stylu opisał ostatnie posunięcia dawno niewidzianego „ministra pandemii” Adama Niedzielskiego.

„Dawno niewidziany minister choroby (jak celnie nazywa Adama Niedzielskiego poseł Grzegorz Braun) wychynął ze swojej dziury i zaczął straszyć ludzi. Prof. Piotr Kuna celnie spostrzegł, że ten strach będzie się przekładał na spadek odporności i większą liczbę zakażeń. Już teraz wzrost tego parametru sprawił, że spod kamieni powypełzało wielu od jakiegoś czasu niewidzianych etatowych ekspertów: panowie Simon, Gut, Karauda i paru innych” – zauważył Warzecha.

Dalej publicysta stwierdził, że „te przykre postaci” przypominają mu sępy.

„Sęp – skądinąd imponujące ptaszysko – pojawia się, gdy jest szansa na padlinę. Nawet jeśli owa przyszła padlina na razie jeszcze żyje. Oni również zjawiają się, gdy tylko jest szansa, że będą mogli znowu nas straszyć, gnębić, pouczać i cieszyć się z tego, że mogą żerować na dezorganizowaniu naszego życia. Gdybym miał wskazać, kto jest bardziej odrażający – sępy czy oni – nie miałbym wątpliwości. Sęp to po prostu zwierzę, musi działać tak, jak ukształtowała je natura. Oni zaś nie muszą robić tego, co robią. Robią to, bo chcą i daje im to jakąś chorą satysfakcję” – ocenił.

Warzecha przypomniał, że jeszcze w sierpniu Rada Medyczna przy premierze rządu warszawskiego utrzymywała, że dawka „przypominająca” szprycy nie jest potrzebna. Teraz jednak zmieniła zdanie i rekomenduje trzecią szprycę już dla wszystkich pełnoletnich.

„Przypomnę, że posiedzenia rady nie są protokołowane, więc nie wiemy, jak do tego wniosku jej członkowie doszli. Nie wiemy też, jak głosowano, w tym jak głosowali ci członkowie rady, którzy współpracują z koncernami produkującymi szczepionki. A stanowią oni w radzie większość” – wskazał publicysta.

Dziennikarz przywołał też „uzasadnienie” tej radykalnej zmiany stanowiska Rady Medycznej, jakie podano na rządowym profilu @szczepimysie na Twitterze. Napisano tam, że „przeanalizowano badania” i dlatego pojawiła się nowa rekomendacja. Na pytanie jednak, jakie były to badania, profil już nie odpowiada.

„Tymczasem wiemy – i to jest po prostu fakt, a nie jakakolwiek hipoteza – że owa „ostatnia prosta” mająca polegać na szczepieniu żadną ostatnią prostą nie jest, bo szczepienie po prostu nie zapobiega zakażeniu. Owszem, wciąż można mieć nadzieję, że zapobiega ciężkiemu przebiegowi choroby, ale jako sceptyk chciałbym jeszcze zobaczyć potwierdzające to dane z Polski za parę miesięcy” – napisał Warzecha.

Zdaniem publicysty, „możemy mieć pewność, że covidowe sępy wykorzystają napędzaną przez siebie panikę, żeby starać się przepchnąć różne rozwiązania pogwałcające prawa obywatelskie i wprowadzające segregację obywateli”.

„Na to pozwolić nie można, podobnie jak nie można pozwolić, żeby rząd ponownie, łamiąc otwarcie prawo, wprowadzał restrykcje za pomocą rozporządzeń. Po setkach korzystnych dla obywateli wyroków dotyczących spraw z poprzednich lockdownów byłaby to otwarta, bezprecedensowa w III RP bezczelność władzy. Ale o tym, że ta władza bywa wyjątkowo bezczelna, niestety już dobrze wiemy” – skwitował Warzecha.

Źródło: se.pl

21 KOMENTARZE

 1. ale to jest ostatnia prosta, dla wielu.Szkoda że naziole zaczynają szczepy od 2listoada,gdyby już zaczęli to wielu szczepków załapało by się na Święto Zmarłych !

 2. Ciemny lud pozwala się testować i tu jest problem. Gdyby nikt się nie testował, nie byłoby amunicji dla fałszerstw. Inni testują się, bo chcą trochę odpocząć i poczytać na kwarantannie. Zakupy na 2 tygodnie, a potem teścik… PCR byle grypkę uzna za koronainfekcję. Ba, wokół nas od setek lat pełno koronawirusów. Nagle jeden z nich został ogłoszony groźnym. Grypa zbiera większe żniwo, a pandemii nie ogłosili.

 3. Panie red. Warzecha oni za darmo tego nie robią. Podejrzewam że są to duże pieniądze. Jak już kiedyś pisałam że gdyby mnie płacono dobrze tak jak tym ‚ekspertom’ to będę powtarzała że jestem królową angielską. Co inne też jestem w stanie powtarzać jak mantrę. A co, a kto mi zabroni?.

 4. Pieniądze nie śmierdzą (pecunia non olet) i dlatego Premier dla poprawienia swojej wiarygodności powinien pilnie zweryfikować powiązania członków Rady Medycznej ze Światowymi Koncernami Farmaceutycznymi. Jeśli tego szybko nie zrobi to widać zna te powiązania i mu to nie przeszkadza.

 5. Nawołuję i nalegam o bojkot ikei w tą zimę. Byłem w ikei Bydgoszcz, chciałem zrobić zakupy, już w wejściu na schodach jest najemnik z ochrony, który szczuje, żeby ubrać maskę. Jak ją zdjąłem na sklepie (żeby włosa zdjąć) to odrazu zostałem upomniany przez przechodzącego ochroniarza. Najpierw tęcza, teraz kowit.. Ja w masce się duszę i nic nie widzę (parujące okulary) więc jak dla mnie stracone pieniądze na paliwo. Proszę o wsparcie – olejmy ikeę na tą zimę, jak zmądrzeją to wrócimy.

 6. Jak udowodnić, że po szprycy jest lżejszy przebieg choroby? Lżejszy od czego? Przecież to jest stek bzdur. Dane statystyczne nie są dowodem, bo odniesienie do ubiegłego roku jest mało wiarygodne. To jest cygaństwo niczym nie wyjęte. Podobno w tym roku testów jest więcej. To jak dane MZ mogą stanowić jakąkolwiek podstawę do zarządzeń? A już Rada Medyczna to ciało do natychmiastowego zaorania.

  • „Jak udowodnić, że po szprycy jest lżejszy przebieg choroby? Lżejszy od czego? Przecież to jest stek bzdur..”

   Warzecha to znany relatywizator i racjonalizator, wiec ma nadzieje. Juz drugi rok.

 7. Czy dane publikowane przez tzw. ministerstwo zdrowia mogą cokolwiek potwierdzić? Przy obecnej zmasowanej kampanii kłamstw i szczucia na ludzi nie zaszczepionych, jakiekolwiek oficjalne statystyki są dla mnie mało wiarygodne.

 8. Warzecha jest jak rosomak: cierpliwie, metodycznie, gruboskórnie, bez wariactwa… Miażdży im te tępe polityczne łby, m.in. dlatego nie chcą go zapraszać do telewizorni czy radyjka. Zawsze ma argumenty i nie boi się ich stosować. Taka Spurek, Szczerba czy inna Semeniukowa betonka jest bez szans

 9. Dopóki większą część społeczeństwa nie zażąda leczenia i nie zdejmie szmat nic nie wskóramy.Czy ludzie nie widzą że ten system nie leczy?podkulają ogon pod siebie i godzą się na wszystko

 10. Nawet z danych MZ wynika, że szpryca niczemu nie zapobiega a co najwyżej zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia lub ciężkiego przebiegu choroby. A co do trzeciej dawki to każdy, jako tako myślący człowiek, od dawna wiedział, że będzie „zarekomendowana”

 11. Zapomniał o respiratorach co rozwalają płuca. Zmarli na koronawirusa i choroby współistniejące…Nikt nie podaje statystyk zmarłych po szczepieniu. Nikt już nie podaje zdarzeń niepożądanych. Moja sąsiadka lat 70. wyszczepiła się dwoma dawkami, miała omdlenia, lekarz stwierdził, że to epilepsja na którą nigdy nie chorowała.

Comments are closed.