To był sabotaż?! Szokujące oświadczenie prawników po zastrzeleniu operatorki na planie filmu „Rust” przez Aleca Baldwina

Alec Baldwin. Foto: PAP/EPA
Alec Baldwin. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Wypadek, w którym zginęła operatorka zdjęć do filmu „Rust” Halyna Hutchins, postrzelona przez Aleca Baldwina, mógł być wynikiem sabotażu – oświadczyli prawnicy, reprezentujący zbrojmistrza pracującego na planie.

Zbrojmistrzem była Hannah Gutierrez-Reed, która odpowiadała za broń używaną podczas kręcenia zdjęć.

Jej prawnicy w wypowiedzi dla telewizji NBC podkreślili, że ich klientka załadowała broń dla Baldwina amunicją z pudełka z atrapami nabojów i że nie wie, skąd w pistolecie mógł znaleźć się ostry nabój.

„Zakładamy, że ktoś musiał włożyć ostrą amunicję do tego pudełka. Jeśli się nad tym zastanowić, to osoba, która włożyła ostrą amunicję do pudełka z atrapami nabojów, musiała chcieć sabotować kręcenie zdjęć” – powiedział jeden z prawników Jason Bowles.

„To jedyny powód, by zrobić coś takiego. Tam byli ludzie, którzy opuścili sesję, ponieważ nie byli zadowoleni” – powiedział Bowles, nawiązując do faktu, że kilka godzin przed tragedią, która miała miejsce 21 października, siedmiu członków ekipy odeszło z planu, protestując przeciwko warunkom pracy i problemom produkcyjnym.

„Jest pewien czas, w przybliżeniu między godziną 11 a 13 tego dnia, w którym broń palna pozostawała czasami bez opieki; wtedy mógł nastąpić sabotaż” – przekonywał prawnik.

Kilka dni temu agencja AP pisała, że śledczy stanu Nowy Meksyk doszli do wniosku, iż w sposobie obchodzenie się z bronią na planie filmu „Rust” panowało „pewne rozprężenie”, ale jest jeszcze za wcześnie, aby ustalić, czy komukolwiek zostaną postawione zarzuty karne.

Szeryf hrabstwa Santa Fe Adam Mendoza mówił wcześniej, że podczas przeszukiwania miejsca zdarzenia znaleziono ok. 500 sztuk amunicji — naboje ślepe, imitacje nabojów, ale też i ostre pociski.

25 KOMENTARZE

 1. Typowe tłumaczenie amerykańca na potrzeby ławy przysięgłych- wystarczy dowieść że ktoś inny miał sposobność, i można się wykręcić od odpowiedzialności.

 2. „broń palna pozostawała czasami bez opieki”… Co???
  Ja rozumiem, że to Amierika… Ale broń to nie klocki lego!
  A gdyby tam było przedszkole. W przyszłości? (sprawdzić, czy nie ksiądz).
  To co wtedy???
  Smichy chichy, ale osoba odpowiedzialna za tę broń powinna ponieść konsekwencje za „pozostawianie broni czasem bez opieki”…

 3. …”załadowała broń dla Baldwina amunicją z pudełka z atrapami nabojów”… Nie potrafi odróżnić ślepaków od ostrych???

 4. Tak czy inaczej, jedno jest pewne Baldwin to oferma, który nie wie, co robi, po prostu ciemny odtwórca ról. Jak się pracuje z jakimś urządzeniem to powinno się liznąć trochę podstawowej wiedzy o jego działaniu (a przy pracy z bronią w szczególności).

 5. Z tego wniosek taki, że kazdy aktor przed praca z bronią powinien oddać 1 lub 2 strzały kontrolne, poza tym powinien przede wszystkim sam ładowac broń sprawdzając amunicję – to naprawdę nie jest trudne….

 6. Nikt nie pyta czy ta zastrzelona miała wrogów.
  A miała, zdaje się. Czy rzeczywiście miałą kręcic film o pedofilach z Hollywood, czy nie?
  Jeśli to prawda, to sprawa jest prosta. ALE właśnie dlatego sąd przyjmie tezę o nieszczęśliwym wypadku.

 7. co za idiotyczne tłumaczenia… Baldwin, zbrojmistrzyni, typ co podawał broń Baldwinowi, cała trójka tymczasowy areszt z zarzutami nieumyślnego spowodowania śmierci i uszczerbku na zdrowiu drugiej osoby a i tak ich za kaucją by wypuścili

 8. Zasada pracy na planie z bronią jest taka, że za broń odpowiada tylko I wyłącznie pirotechnik.
  Żaden reżyser, asystent reżysera, rekwizytor itp.
  PIROTECHNIK, szkoli aktora, podaje aktorowi sprawdzoną broń przed ujęciem i ją osobiście odbiera po ujęciu.
  Broń beż opieki to naruszenie zasad bezpieczeństwa na planie.
  Jeśli ktoś inny miał dostęp do broni to znaczy, że była źle zabezpieczona.

 9. Nie bardzo chce mi się wierzyć, ze naboje atrapy ostrej amunicji niczym się nie różnią o „ostrej”. Sądzę że kobita była niedouczona. W rewolwerze zwróconym do kamery powinno być widać ołowiane kule w komorach i tu jest pies pogrzebany.

 10. Nie bardzo chce mi się wierzyć, ze naboje atrapy ostrej amunicji niczym się nie różnią o „ostrej”. Sądzę że kobita była niedouczona. W rewolwerze zwróconym do kamery powinno być widać ołowiane kule w komorach i tu jest pies pogrzebany.

  • Z rewolwerem Colta jest tak, że pocisku w naboju, który właśnie zostanie wystrzelony, nie widać. Dwa następne tak, ale te nie zostały wystrzelone. Tego nie podają jasno, ale być może tylko jeden nabój był zamieniony.

  • W filmie często robi się „ślepaki” po prostu przez „dekompozycję” naboju ostrego, odsypanie ładunku prochowego (zostaje sama spłonka) — i potem „złożenie do kupy” naboju z powrotem. Chodzi właśnie o wysoki realizm i o to, aby nawet przypadkiem kamera nie chwyciła widocznego w bębenku „zagniecionego” łebka ślepaka zamiast kuli.
   Tak właśnie zginął syn Bruce’a Lee na planie „Kruka” — wiele wskazywało na to, że to „odsypanie” coś nie poszło do końca i kula zachowała za dużo energii.

 11. Tak to bywa, gdy każdy idiota może mieć broń. W Polsce też może dojść do tego, gdy każdy głupek będzie miał broń. Niby do obrony, ale przecież w USA najwięcej śmiertelnych wypadków z bronią ma miejsce w domach. Bo ktoś się nią zabawiał.

  • Nie rób głupa z Polaka, jakos jest dostęp do czarnoprochowcow i co – masz sceny z westernow na ulicach??? A i w domach wypadków też nie ma. A ze w usa są przygłupy to nie znaczy, że w Polsce też

 12. W czasie interwenci zlodziej zucil sie na policjanta probojac wyjac mu pistolet z kabury. Bron wypalila i zlodzie zginal. Ten dupek napisal na twiterze do policjanta: ” ciekaw jestem jak sie teraz czujesz wiedzac ze zabiles niwinna osobe”. Juz teraz wiesz jak, ass hole. Pare miesiecy temu ten psychol pobil faceta na parkingu bo mu zajol miesce.

 13. Gdy dla potrzeb filmu niezbędne jest zwrócenie broni w kierunku kamery i oddanie strzału używa się nie rzeczywistej broni, a atrap. Nawet ślepy nabój z niewielkiej odległości może być niebezpieczny, ba notowane były nawet wypadki śmiertelne.

 14. No bez wymyślania cudów! „Ostry” nie znalazł się tam przypadkowo, nie ma takiej opcji.

  Być może słuszna jest sugestia, że ofiara zamierzała kręcić coś anty holyłuckiego i wtedy motywy są oczywiste.

  Tym bardziej, jeśli na łusce po ostrym nie ma linii papilarnych, bo przecież pani „zbrojmistrzyni” nie ładowała chyba w gumowych rękawiczkach. A jeśli nawet to musi ten fakt wytłumaczyć.

 15. Ludzie mówią, że Pani zastrzelona na planie miała kwity na zboków i satanistów ze stajni Hilarii Clinton. I ten wątek należy wyjaśnić!

  • No… i robi się to banalnie proste..

   A w dobie wszechobecnych kamer nie będzie chyba trudno namierzyć tego „sabotażystę”.

   Jeśli nie, to niech se obejrzą kilka holyłuckich filmów, gdzie w cudowny sposób amerykańska policja korzystając z nieziemskich wynalazków znajduje sprawców!

   Może pomoże! :)

Comments are closed.