Zaszczepiony kolega Lewandowskiego z Bayernu ma covida. Co z kapitanem reprezentacji Polski?

Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA
Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Pięciu piłkarzy z szykującej się do meczów eliminacji mistrzostw świata reprezentacji Niemiec trafiło na kwarantannę, a trening odwołano – podała tamtejsza federacja. Pozytywny wynik testu na COVID-19 miał jeden gracz, a czterech zakwalifikowano jako tzw. bliski kontakt. Co z Robertem Lewandowskim?

W komunikacie zaznaczono, że zawodnik z pozytywnym wynikiem nie ma objawów. Dodano, że przygotowania do czwartkowego spotkania z Liechtensteinem będą kontynuowane.

„Takie wieści oczywiście są trudne, gdy zaraz czekają nas dwa ostatnie mecze eliminacji, ale zdrowie jest priorytetem” – skomentował dyrektor sportowy reprezentacji Oliver Bierhoff.

Dziennik „Bild” podał, że zawodnikiem, który miał pozytywny wynik testu, jest Niklas Suele, który jest zaszczepiony. Piłkarz Bayernu Monachium miał także pozytywny wynik badania pod kątem koronawirusa w ubiegłym roku.

Piłkarz Bayernu z koronawirusem. Co z Lewandowskim?

Suele zagrał w ostatnim, sobotnim meczu Bayernu Monachium z SC Freiburg (2:1), w którym jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski.

Po meczach piłkarze rozjechali się na zgrupowania reprezentacji narodowych. Wtedy też wykonano testy na koronawirusa i okazało się, że Suele ma pozytywny wynik. Czterech zawodników z „bliskiego kontaktu” skierowano na kwarantannę.

Wśród nich nie ma Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski normalnie uczestniczy w treningach drużyny narodowej. We wtorek ma także wziąć udział w konferencji prasowej.

Zgrupowanie reprezentacji Polski odbywa się w Hiszpanii. Kadra Paulo Sousy przebywa od poniedziałku w hotelu Camiral koło Girony, natomiast treningi odbywają się na boisku treningowym położonym obok hotelu.

Organizację zgrupowania w Hiszpanii tłumaczono lepszym i wygodniejszym dojazdem do Andory, gdzie w piątek biało-czerwoni zagrają przedostatni mecz fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata 2022, które odbędą się w Katarze.

Dzień po spotkaniu z Andorą biało-czerwoni przylecą do Warszawy. 15 listopada zmierzą się na PGE Narodowym z Węgrami.

Na mundial w Katarze awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z grup, a drugie zespoły zagrają w marcu w dwustopniowych barażach. W grupie I prowadzi Anglia (20 pkt). Polska ma 17 pkt, Albania – 15, Węgry – 11, Andora – 6, a San Marino pozostaje bez punktu.

8 KOMENTARZE

  1. W komunikacie zaznaczono, że zawodnik z pozytywnym wynikiem nie ma objawów.
    […]
    Dziennik „Bild” podał, że zawodnikiem, który miał pozytywny wynik testu, jest Niklas Suele, który jest zaszczepiony. Piłkarz Bayernu Monachium miał także pozytywny wynik badania pod kątem koronawirusa w ubiegłym roku.

    Testować i jeszcze raz testować!

  2. fałszywie dodatni wynik ? na podstawie takiego fałszywego wyniku podjęto decyzję o obrabowaniu z norek producenta żeby zbankrutował.

  3. Bez objawów? To skąd wiedział że ma covid? Hehe No i po kiego robić test tym co szpryce mają już w sobie. Bardzo dziwne hehe.

  4. A co tam piłkarze wiedzą o szczepieniach, już nie raz brali w żyłę jakieś dopalacze, żeby lepiej haratać w gałę, a jak zapłacą to i zareklamują jakieś dziadostwo.

Comments are closed.