150 tysięcy osób na Marszu Niepodległości. Problemy i prowokacje lewicy, „łysy” Trzaskowski. Zobacz relację [FOTO/VIDEO]

Marsz Niepodległości 2021 - rondo Dmowskiego.
Marsz Niepodległości 2021 startujący z ronda Dmowskiego. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Marsz Niepodległości będzie bez wątpienia największym wydarzeniem obchodów 11 listopada w Warszawie, lecz nie jedynym. W centrum miasta zaplanowano ok. 30 zgromadzeń. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

Strona nie odświeża się automatycznie, należy kliknąć F5 lub ctrl + R.

11 listopada w całej Polsce i nie tylko od rana trwają obchody Święta Niepodległości. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

 • 17.40 Marsz Niepodległości 2021 można uznać za zakończony. Przebiegł w spokojnej, patriotycznej atmosferze. Według różnych szacunków, w wydarzeniu wzięło udział od 100 do 150 tysięcy osób. Niedługo podsumowania na stronie nczas.com. Dzięki, że byliście z nami!
 • 17.00 Na błoniach Stadionu Narodowego trwa koncert piosenek patriotycznych.
 • 16.48 – Drodzy Rodacy! Chcę was serdecznie pozdrowić od innych powstańców. Niestety, niewielu nas już zostało. Kiedyś walczyliśmy o wolną Polską, tak teraz straż graniczna walczy o nasze granice. Dziękujemy im za obronę naszego terytorium, za obronę przed destabilizacją. Serce roście, że widzę tylu patriotów, tyle narodowych barw. Dziękuję wam, jesteście niepodległościowcami, część z was narodowcami. Nie widzę tu żadnych faszystów, a to wam zarzucano – mówił mjr „Tomek”. Uczestnicy odśpiewali „100 lat”, a następnie „200 lat”.
 • 16.42 Uczestnicy Marszu Niepodległości skandują „Cześć i Chwała, Bohaterom!”, a następnie odśpiewali hymn narodowy. Na scenie pojawił się powstaniec warszawski, mjr Jakub Nowakowski ps. „Tomek” z Batalionu „Zośka”.
 • 16.30 W Marszu Niepodległości udział wzięła delegacja z Węgier. Wśród nich m.in. lider narodowej partii Nasz Dom László Toroczkai, burmistrz przygranicznego miasteczka Ásotthalom. Na Węgrzech znany jest jako „obrońca granicy”, gdyż doprowadził do zbudowania płotu na granicy węgiersko-serbskiej podczas kryzysu migracyjnego w latach 2015-2016.
 • 16.20 Według Roberta Bąkiewicza w Marszu Niepodległości udział wzięło 150 tysięcy osób. Jeden z oficerów policji nieoficjalnie dla „WP” mówi, że było co najmniej 100 tys. osób. – Uczestniczy ok. 100 tysięcy osób. Finalnie może być lekko więcej. Dużo. Spodziewaliśmy się wielu narodowców, ale w wydarzeniu uczestniczą również mieszkańcy Warszawy i wiele osób, które na marsz przyjechało z całej Polski – powiedział anonimowo.

 • 16.12 Prowokatorka, tęczowa Babcia Kasia oraz inni kontrmanifestanci zostali wyniesieni przez policję z Marszu Niepodległości tuż przed jego rozpoczęciem. Sytuację nagrał reporter „WP”, Klaudiusz Michalec.

 • 15.58Szkoda, że rządzący oddają dzień 11 listopada skrajnym nacjonalistom. Należy się cieszyć, że póki co nic poważnego się nie wydarzyło na ulicach Warszawy – powiedział prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w rozmowie z TVN24, odnosząc się do przebiegu Marszu Niepodległości.
 • 15.51 – Przeszliśmy po raz 12. Nie powstrzymacie wielkiego marszu polskich patriotów. Nie powstrzymacie największej patriotycznej manifestacji w Europie. Dlaczego? Bo tę manifestację organizuje naród. Zorganizowany naród jest potęgą, której nikt przeciwstawić się nie zdoła. Największą siłą Marszu Niepodległości jest to, co z niego wynika. A wynikają setki, tysiące zaangażowanych działaczy struktur narodowych w całym kraju – powiedział po zakończeniu Marszu Niepodległości prezes Ruchu Narodowego, współtworzącego Konfederację, Robert Winnicki.

Całe wystąpienie Roberta Winnickiego w tym miejscu

Policjanci strzelili mu w głowę z bliska. Tomasz Gutry wciąż walczy w sądzie i zdradza, co będzie robił podczas kolejnego Marszu Niepodległości

 • 15.35 Według Roberta Bąkiewicza w Marszu Niepodległości udział wzięło 150 tysięcy osób.

 • 15.20 Na błoniach Stadionu Narodowego rozpoczęły się tradycyjne koncerty. Tył marszu schodzi z Mostu Poniatowskiego. Gdy wszyscy dojdą na miejsce, rozpoczną się wystąpienia organizatorów. Wydarzenie przebiega spokojnie, nie odnotowano żadnych większych ekscesów. A skoro nie ma się do czego przyczepić, to lewicy nie podobają się race.

 • 15.13 Kilka filmów i zdjęć udostępnianych przez uczestników i obserwatorów w mediach społecznościowych.

 • 15.05 Na placu Unii Lubelskiej w Warszawie ma miejsce demonstracja skrajnie lewicowej Antify.

 • 14.46 Na trasie Marszu Niepodległości ktoś w celach prowokacyjnych wywiesił tęczową flagę. Straż marszu zasłoniła flagi LGBT.

Flagi LGBT na Marszu Niepodległości.

 • 14.30 Czoło Marszu Niepodległości zbliża się już na błonia Stadionu Narodowego. Tył marszu jest na Moście Poniatowskiego. Według organizatorów w pochodzie uczestniczy ok. 100 tysięcy osób.

 • 13.51 Po przemówieniu prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza uczestnicy marszu kierują się w stronę mostu Poniatowskiego. Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone flagi i śpiewają patriotyczne pieśni.
 • 13:29 „Na naszych oczach tworzy się nowy świat. To od nas będzie zależało, jak ta nowa Polska będzie wyglądała – czy zostanie nam tylko hymn i flaga, czy będziemy silnym państwem, zdolnym nieść światło cywilizacji łacińskiej na Zachód” – mówił Robert Bąkiewicz.

 • 13.20 Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki złożyli w czwartek kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, na placu jego imienia w Warszawie.
 • 13.20 Szef Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz przemawiając do uczestników Marszu dziękował m.in. szefowi UdSKiOR Janowi Józefowi Kasprzykowi, że mogą w Warszawie „przejść jak na prawdziwych patriotów przystało”.
 • 13.18 Marsz Niepodległości rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie słychać było okrzyki „Cześć i chwała bohaterom”.
 • 13.15 Na rondo Dmowskiego od strony pl. Zbawiciela przedarła się grupa z tęczowymi flagami. Została otoczona przez policję i wypchnięta z ronda.
 • 12:58 Doszło do spalenia wizerunku Donalda Tuska.

 • 12.45 Aleje Jerozolimskie od strony Dworca Centralnego zaczynają powoli zapełniać uczestnicy Marszu Niepodległości. Czoło pochodu dochodzi do ronda, które na razie jest obstawione metalowymi barierkami.
 • 12.23 Jak informuje Dominik Cwikła na Twitterze „Obywatele RP już sprowokowali przepychanki„. Przypomnijmy, że Marsz Niepodległości ma ruszyć o godzinie 13.

 • 12.16 Na Marszu Niepodległości, który o godzinie 13 ma ruszyć z ronda Dmowskiego pojawił się już poseł Konfederacji Grzegorz Braun, informuje dziennikarz Dominik Cwikła.

 • 12.00 W czwartek ok. godz. 12. rozpoczęły się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza; odbędzie się uroczysta odprawa wart, zaplanowano też złożenie wieńców przez prezydenta Andrzej Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i marszałków Sejmu i Senatu: Elżbietę Witek i Tomasza Grodzkiego oraz delegacje rządowe.

 • 11.40 Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył w czwartek kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Apeluję, abyśmy wszyscy uczcili Święto Niepodległości z szacunkiem dla innych, miasta, wartości, o które walczyli bohaterowie, i przede wszystkim godnie – podkreślił.

 • 11.32 Na rondzie Dmowskiego kilkadziesiąt osób protestuje w czwartek pod hasłem „No pasarán: Polska otwarta, kolorowa, niepodległa, przeciw faszyzmowi”. Grupa została otoczona przez Straż Marszu Niepodległości. Dwie grupy oddziela policja.
 • 11.11 Przed południem na rondzie Dmowskiego zaczęli gromadzić się pierwsi uczestnicy Marszu Niepodległości. Mają z niego ruszyć o godz. 13. Przygotowania do marszu widać jednak już od rana – wzdłuż jego trasy postawiono barierki, a w centrum stolicy nie kursują autobusy i tramwaje.
 • 10.34 Para Prezydencka bierze udział we Mszy Świętej za Ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej – poinformowano na profilu Kancelarii Prezydenckiej na Twitterze.

 • 10.10 Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w dniu Święta Niepodległości złożyli w czwartek kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze w Warszawie.
 • 09.55 11 listopada to wyjątkowa data, jedno z najważniejszych, symbolicznych wydarzeń w roku o niezwykłym ładunku patriotycznym i ładunku historycznej pamięci – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji generalskich w Belwederze. W tym roku Andrzej Duda awansował pięciu oficerów wojska oraz czterech oficerów Straży Granicznej.

 • 09.51 W 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości marszałek Senatu Tomasz Grodzki złożył w czwartek wieńce pod pomnikami Ojców Niepodległości – Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 • 08.30 Prezydent Andrzej Duda w czwartek w dniu Narodowego Święta Niepodległości złożył wieniec przed pomnikiem Wincentego Witosa. Prezydent złoży też wieńce pod znajdującymi się przy trakcie Królewskim pomnikami pozostałych Ojców Niepodległości.

Źródło: PAP/NCzas

26 KOMENTARZE

 1. A Trzaskowski wyłączył metro, żeby utrudnić dojazd na Rondo Dmowskiego. Wahałem się czy iść (na państwowe imprezy nie chodzę) ale teraz nie mam wyboru – idę.

 2. Ciekawe co w tym roku się spali? Budka z kebabem pod ambasadą amerykańską? To by było podwójnie ksenofobiczne. I jaki świetny PR. Czarny ale za to jaki!

 3. Pomimo tego że marsz w tym roku jest jeszcze większy niż w ostatnim, to lewactwo ma jeszcze mniej powodów żeby kwiczeć. Bardzo dobrze i chwała wielkiej Polsce katolickiej i jej bohaterom!

 4. jak zwykle reżim zawyża cyferki bo jak tam było wszystkich 50 tys razem z psami to wszystko. Za to opozycjom ten sam reżim zawsze obniża 10x cyfrę. Niestety wódz naczelny stchórzył i zwiał do Krakowa więc nie miał kto bąka poprowadzić na Kijów, tfu, Mińsk.

 5. No i po raz kolejny odbyło się święto Polskich Patriotów, pomimo przeszkód stawianych przez różnego rodzaju renegatów. Swój udział zaznaczyła też Konfederacja.
  Pozdrawiam wszystkich Polskich Patriotów!!!

 6. Co się dzieje z Niedzielskim i Simonem, że nie grzmią na alarm o siewcach śmierci, bez dystansu, maseczkek i paszportów na marszu, bo Sutkowski przed telewizorem dostał wstrząsu kowidiańskiego i odkaża się żytnią.

 7. Marsz jest solą w oku obecnej władzy i poprzedniej. W przyszłym roku Pisda zezwolenie na marsz ale będzie próbował go przejąć np przez próbę skompromitowania organizatorów, szantaż albo przez prowokacje. Ma rację Braun mówiąc o miękkim przejęciu patriotyzmu Polaków przez eskimoskich namiestników.

Comments are closed.