Policja podsumowuje Marsz Niepodległości 2021. Są zatrzymania

Marsz Niepodległości 2021 przebiegł w spokojnej i patriotycznej atmosferze.
Marsz Niepodległości 2021 przebiegł w spokojnej i patriotycznej atmosferze. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat – mówił rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak podczas konferencji dotyczącej zabezpieczenia uroczystości 11 listopada, w tym Marszu Niepodległości.

Rzecznik na początku briefingu podkreślał, że zabezpieczenia jeszcze trwają, a policjanci nadal pracują.

„Dbamy o bezpieczeństwo w tych miejscach, gdzie uroczystości jeszcze trwają. Nasze działania jeszcze nie zostały zakończone” – przekazał mediom. Jak wyjaśnił, dużo osób jeszcze chwilę pozostanie w Warszawie – przed powrotem do domu.

„Dzisiejsze wydarzenia były bezpieczne, jeśli chodzi o to, co się działo na ulicach Warszawy. Nic nas praktycznie nie zaskoczyło, jeśli chodzi o wydarzenia, które budziły najwięcej emocji” – mówił.

Podkreślił, że „dzisiejsze uroczystości zaliczają się do najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich lat”.

„Ciężko doszukiwać się przypadków negatywnych na całej trasie Marszu” – ocenił.

Zatrzymania na Marszu Niepodległości

Poinformował również, że są osoby zatrzymane.

„Podamy aktualną liczbę po zakończeniu czynności. Na tę chwilę jest to poniżej 10 osób zatrzymanych” – mówił.

Przed południem kilka takich osób zatrzymano za m.in za posiadanie narkotyków. Dodał przy tym, że „nie brakowało incydentów, które są przez nas analizowane”.

Marsz Niepodległości największym zgromadzeniem w kraju

Marsz Niepodległości wyruszył z ronda Dmowskiego i dotarł na błonia Stadionu PGE Narodowego. To był ostatni przystanek na trasie. Marsz Niepodległości to największe zgromadzenie organizowane w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak podał rzecznik Policja zabezpieczała w Warszawie 20 zgromadzeń oraz inne uroczystości związane z obchodami.

Według Roberta Bąkiewicza w Marszu Niepodległości udział wzięło 150 tysięcy osób. Jeden z oficerów policji nieoficjalnie dla „WP” mówi, że było co najmniej 100 tys. osób. – Uczestniczy ok. 100 tysięcy osób. Finalnie może być lekko więcej. Dużo. Spodziewaliśmy się wielu narodowców, ale w wydarzeniu uczestniczą również mieszkańcy Warszawy i wiele osób, które na marsz przyjechało z całej Polski – powiedział anonimowo.

Więcej na temat wydarzeń podczas Marszu Niepodległości 2021 w poniższej relacji.

150 tysięcy osób na 12. Marszu Niepodległości. Zobacz relację z wielkiego patriotycznego wydarzenia [FOTO/VIDEO]

8 KOMENTARZE

  1. Nie wiadomo czy za rok rondo Dmowskiego będzie nadal Dmowskiego, bo satanista Trzaskowski i jego lewacko-eskimoscy orkowie z Rady Miasta uparli się żeby Dmowskiego wymazać z przestrzeni publicznej.

  2. Wyobraźcie sobie jak policja pałuje, gazuje i strzela do dziennikarzy, a w tym czasie na białoruskiej granicy pieszczą się z ,,uchodzcami”. Nawet do najbardziej zakutych wyznawców sekty doszłoby wtedy że coś jest nie tak.

    • Nie…to jest wszystko tak. Zastanówcie się kto jest wrogiem dla zarządzających państwem, mam nadzieję że jeszcze polskim. Jak zwykł mawiać Piotr Wielgucki czyli słynny Matka Kurka: Nie wierzymy nikomu, nie wierzymy w nic, patrzymy na fakty i wyciągamy wnioski. kontrowersje.net

    • W czasie wojny głowy golono niemieckim k… powiedzmy paniom lekkich obyczajów. Plakat z Czaskoskim był jak najbardziej na miejscu.

Comments are closed.