Robert Winnicki ostro do eurokratów: „Zabierajcie swoją jałmużnę i spieprzajcie do Brukseli”

Robert Winnicki na Marszu Niepodległości.
Robert Winnicki na Marszu Niepodległości. (Fot. YT/Media Narodowe)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Marsz Niepodległości 2021 wystartował z ronda Dmowskiego w Warszawie i w spokojnej oraz patriotycznej atmosferze dotarł na błonia Stadionu Narodowego. Tam nastąpiły wystąpienia oraz część artystyczna. Poseł Konfederacji Robert Winnicki w ostrych słowach zwrócił się do Unii Europejskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Przeszliśmy po raz 12. Nie powstrzymacie wielkiego marszu polskich patriotów. Nie powstrzymacie największej patriotycznej manifestacji w Europie. Dlaczego? Bo tę manifestację organizuje naród. Zorganizowany naród jest potęgą, której nikt przeciwstawić się nie zdoła. Największą siłą Marszu Niepodległości jest to, co z niego wynika. A wynikają setki, tysiące zaangażowanych działaczy struktur narodowych w całym kraju – rozpoczął Winnicki.

Następnie prezes Ruchu Narodowego zwrócił się do rządu PiS i zaapelował o całkowitą zmianę polityki.

Niepodległość nie jest na sprzedaż. Niepodległości będziemy bronić za wszelką cenę. Niech to dzisiaj usłyszą nie tylko w Warszawie, ale przede wszystkim w Brukseli – powiedział Winnicki.

Wara od Polski eurokratom, przestańcie się mazać w Brukseli

Będziemy bronić suwerenności politycznej, prawnej, gospodarczej i energetycznej naszej ojczyzny. Dlatego domagamy się wypowiedzenia pakietu klimatyczno-energetycznego UE. Natychmiast. Domagamy się zaprzestania szykanowania Polski za to, że chce wprowadzać reformy instytucjonalne. Niezależnie od tego, czy się z nimi zgadzamy, czy nie. Jest suwerennym prawem Polski i Polaków decydować o swojej przyszłości. Swoje spory będziemy załatwiać wewnątrz kraju. Wara od Polski wszystkim eurokratom – kontynuował poseł Konfederacji.

Mówimy też: przestańcie szantażować nas pieniędzmi. Środki unijne to poniżej 1 proc. polskiego PKB. Zabierajcie swoją jałmużnę i spieprzajcie do Brukseli. Stawiamy jasny warunek rządowi PiS: przestańcie ulegać szantażowi, przestańcie się mazać w Brukseli, przestańcie się uginać, kiedy na nas plują – mówił Winnicki.

Winnicki odniósł się także do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wyraził uznanie dla służb za strzeżenie granic.

Dziękujemy, że dbacie o nasze bezpieczeństwo. Chwała Wam! Stoimy za waszym prawem do twardej obrony granicy. Nie życzymy sobie oczywiście, aby sytuacja wyeskalowała, nie chcemy, żeby doszło do tragedii na granicy, ale chcemy też powiedzieć jasno: wojsko i straż graniczna po to ma broń, aby w sytuacji kryzysowej móc jej użyć. Nikomu nie wolno tego zabraniać. Jeśli trzeba będzie strzelać, to Wojsko Polskie ma strzelać. Jesteśmy tutaj, aby powiedzieć: stop nielegalnej imigracji, stop fałszywemu humanitaryzmowi. Mamy prawo mówić i podnosić to hasło: Polska dla Polaków – zakończył Winnicki.

150 tysięcy osób na 12. Marszu Niepodległości. Zobacz relację z wielkiego patriotycznego wydarzenia [FOTO/VIDEO]

22 KOMENTARZE

 1. NIC MNIE tak nie wnerwia ,jak przyszywanie Narodowca–Endekom latki FASZYSTA.Kto Tych Analfabetów uczył Historii?????????? .Faszyzm to Lewicowa Ideologia ,tak jak Komunizm,Socjaldemokracja Socjalizm Narodowcy to NACJONALIŚCI ( Nacjonalizm to KONSERWATYWNA ODMIANA PATRIOTYZMU).A co do Marszu Niepodległości WSPANIAŁA ODPOWIEDŹ LEWACKO–GEJOWSKIEJ HOŁOCIE.

  • Przyszywanie tej łatki to wytyczna Stalina która obowiązuje patolewactwo do dziś w myśl zasady ,,obrzuć błotem, coś się zawsze przyklei”.

 2. No I słusznie. Tylk9, kiedy to zrozumie większość otumanionych wyborców, których mózgi są Lasswade przez krypto-komuchów?

  • Jak się im skończą pieniądze na gaz i prąd. Na razie działa tresura UE=dotacje=drogi. Lata tresury medialnej i tabliczki na każdym moście zrobiły swoje.

 3. ale się tego i jego wystraszyli, szok! teraz jak nic musi zapisać do Kukiza! A gdzie to nasz idol Bosak się ukrył, nie dopuścił go Winny do tv?

 4. jak zwykle trafiają się trolle i się wymądrzają swoją głupotą – to o pewnych wpisach powyżej; przemówienie posła Winnickiego dobre i powinno lemingom dać do myślenia; ba, ale czy one, te lemingi, mają czem myśleć?

 5. Jeden z testów zdany:
  jedyna prawdziwie opozycyjna partia – Konfederacja uhonorowana na Marszu Niepodległości.
  Marsz NIE ZOSTAŁ podporządkowany PiS-owi!

 6. Bardzo dobre przemówienie posła Winnickiego. Z tezami zawartymi w przemówieniu zgadzam w 100%. Jakbym miał wybrać jeden cytat, to wybrałbym ten: „Będziemy bronić suwerenności politycznej, prawnej, gospodarczej i energetycznej naszej ojczyzny. Dlatego domagamy się wypowiedzenia pakietu klimatyczno-energetycznego UE. Natychmiast.”

 7. Tylko ze morawiecki to sługus finansjery i zrobi co mu każą
  już nas w…l w pakiet klimatyczny
  pis tylko udaje ze się waha ale robią to samo co po i sld
  rożni ich tylko tempo i kłamstwa ktore głupim wyborcom wciskają

 8. Winnicki wyraził dosadnie naszą polską rację stanu – przypomnienie dla tych błądzących i zdradzających – reszta wie, czuje, rozumie i wspiera takie słowa. Są też tacy, którym to wisi bo ważniejsze dla nich są różne wesołe przyziemności, bardzo indywidualne, a dobro wspólne to czysta abstrakcja.

Comments are closed.