Jest nagranie z zatrzymania Olszańskiego, Osadowskiego i Rybaka. Korwin-Mikke komentuje z przekąsem. Nowe informacje z prokuratury

Wojciech O. vel Aleksander Jabłonowski
Wojciech O. vel Aleksander Jabłonowski / Foto: Policja
REKLAMA
Policja opublikowała nagranie z zatrzymania trzech organizatorów marszu w Kaliszu. Do prokuratury w Kaliszu doprowadzono Wojciecha Olszańskiego vel Aleksandra Jabłonowskiego, Piotra Rybaka i Marcina Osadowskiego.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu złożył w piątek prezydent Kalisza.

„W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

REKLAMA

„Policjanci z Kalisza i Poznania przez cały weekend pracowali nad tą sprawą, analizując i opracowując materiały dowodowe, które były dostarczone do prokuratury” – powiedział z kolei rzecznik prasowy wielkopolskiej policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Nowe informacje prokuratury ws. Jabłonowskiego, Osadowskiego i Rybaka

W poniedziałek po południu zakończyły się czynności procesowe z udziałem zatrzymanych.

Jak poinformował rzecznik prokuratury, jeden z podejrzanych przyznał się częściowo do postawionych zarzutów. Druga osoba skorzystała z przysługującego prawa do odmowy składania wyjaśnień, a trzeci mężczyzna nie przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

„Nadal są zatrzymani z uwagi na konieczność wykonania dalszych czynności z ich udziałem. Ewentualne stanowisko w zakresie środków zapobiegawczych zostanie przedstawione w późniejszym terminie” – powiedział Meler.

Nagranie z zatrzymania organizatorów marszu w Kaliszu

Policja opublikowała nagranie z zatrzymania Wojciecha Olszańskiego vel Aleksandra Jabłonowskiego, Piotra Rybaka i Marcina Osadowskiego. Sprawę skomentował Janusz Korwin-Mikke.

„Prokuratura postanowiła zrobić więźniów sumienia z pp.Marcina Osadowskiego i Wojciecha Olszańskiego. Mają teraz znakomitą reklamę – uczciwie zresztą sobie na to zapracowali. Ciekawe: kto zostanie skazany na przebywanie w jednej celi z p. vel Jabłonowskim?” – napisał w prześmiewczym tonie na Twitterze Korwin-Mikke.

 

REKLAMA