Rzeczniczka SG: „Ta noc może być gorąca”. Najnowsze nagrania i zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej

Poniedziałek, 15.11. Tak wygląda przejście graniczne w Kuźnicy po stronie białoruskiej.
Poniedziałek, 15.11. Tak wygląda przejście graniczne w Kuźnicy po stronie białoruskiej. (Fot. Twitter/Stanisław Żaryn)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Szykuje się ciężka noc na granicy polsko-białoruskiej. Migranci coraz liczniej gromadzą się wokół przejścia Bruzgi-Kuźnica Białostocka.

Migranci nadal przebywają w Kuźnicy, nie podejmują żadnych prób siłowego przekroczenia, ale spodziewamy się tego. Ta noc może być gorąca, jeśli chodzi o tego typu wydarzenia – skomentowała w rozmowie z Polsat News rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.

Nasze siły dostosowujemy do zagrożenia. Migrantów nie traktujemy jak przeciwników. Przeciwnikiem są służby białoruskie, które motywują migrantów do działań – dodała.

Z kolei Stanisław Żaryn, rzecznik ministra Kamińskiego, pokazał najnowsze nagranie zarejestrowane w pobliżu granicy.

Powstało tam nowe koczowisko, migranci rozbili namioty i rozpalili ognisko.

CZYTAJ TAKŻE: Relacja z frontu. Policjant opowiada o tym, co dzieje się na granicy [FOTO/VIDEO]

10 KOMENTARZE

    • Swoją drogą to p ogratulować migrantom głupoty i naiwności. Dać się zwabić na Białoruś gdzie Łukasz Szczęka otoczył ich kordonem wojska i dał do zrozumienia, że wyjście z matni może być tylko przez Polską granicę.

      • A można było przekroczyć granicę legalnie. Codziennie tysiące osób legalnie przekraczają polskie granice.Powiem wiecej: Zamiast do Mińska mogli wykupić wycieczki od razu do samego Berlina. Głupota tych ludzi jest porażająca.

  1. Powinni wrócić do Mińska, pod ambasadę Bundesrepublik Deutschland. Są w końcu gośćmi kanclerza Anieli Merkel, czy nie?

  2. Dlaczego Braun jest za niekontrolowanym napływem nachodźców do Polski? Bo taki byłby efekt braku płotu i muru – a on jest im przeciwny.

Comments are closed.