Foto: Twitter @thornboy1
Foto: Twitter @thornboy1
Marcin O. i Wojciech O. vel Aleksander Jabłonowski zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Prokuratura chce aresztu też dla Piotra R.

Zatrzymaniu usłyszeli zarzuty w poniedziałek, a we wtorek prokurator zadecydował, że konieczne będzie zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, poinformował, że zdecydowano się na trzy wnioski o areszt.

– Prokurator uzasadnił wniosek o zastosowanie aresztowania tymczasowego obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i obawą ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej – wyjaśnił Meler.

Marcin O. i Wojciech O. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Michalkiewicz. The Movie

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów marszu złożył w piątek prezydent Kalisza.

– W zawiadomieniu jest mowa o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz napaści z powodu ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak poinformował rzecznik prokuratury, jeden z podejrzanych przyznał się częściowo do postawionych zarzutów. Druga osoba skorzystała z przysługującego prawa do odmowy składania wyjaśnień, a trzeci mężczyzna nie przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

W Internecie dostępne jest nagranie z zatrzymania organizatorów wydarzenia w Kaliszu:

Jest nagranie z zatrzymania Olszańskiego, Osadowskiego i Rybaka. Korwin-Mikke komentuje z przekąsem. Nowe informacje z prokuratury

Źródło: TVN24, NCzas