Tak zmarł Kamil Durczok. Szpital podał przyczynę zgonu

Kamil Durczok/ PAP Andrzej Grygiel
Kamil Durczok/ PAP Andrzej Grygiel
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Dziennikarz Kamil Durczok trafił do szpitala w poniedziałek po południu, zmarł we wtorek nad ranem w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia – podał szpital.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazało we wtorek oficjalny komunikat w sprawie śmierci znanego dziennikarza.

„Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii” – podało biuro prasowe placówki.

„Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia” – czytamy w komunikacie szpitala, w którym dodano też: „Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia”.

Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu Egida, później w radiu TOP i TVP Katowice.

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. – na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. „Wiadomości”, był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym „Faktów” – odszedł z tej redakcji za porozumieniem stron w marcu 2015 r. po medialnych doniesieniach o mobbingu i molestowaniu. Durczok im zaprzeczał.

W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który po kilku latach zakończył działalność.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. „Wygrać życie”.

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata

Źródło: PAP

40 KOMENTARZE

 1. daje do myślenia : „przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych” (…) ”
  „Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”

  • Z jednej strony masz rację ale im więcej śmierci tych z medialnego świecznika, którzy chwalili się przyjęciem tej trucizny, tym szybciej wielu innych przejzy na oczy. Choć kto przejże miał to zrobił to dawno temu.

 2. Zbliżają się czasy gdzie śmierć z powodów ‚Autoimmunologicznych’ będzie czymś normalnym a co niektórzy nie będą sobie zdawać sprawy dlaczego tak jest.

  • nie koniecznie. Pan Durczok z tego co kojarzę to dość dużo uprawiał sportu.Biegi czy triatlon. Nie pamiętam. Możliwe ,że to go doprowadziło Go na ostatnią prostą. Co jakiś czas słyszy się o zgonach sportowcach.

 3. Ta choroba przewlekla dopadla go w maju 2021. Czy to czasami nie wlasnie po wyszczepieniach tak mu sie nagle pogorszylo? Z tego co kazdy wie, rok temu przeszedl covida normalnie (choc jeczal gdzies tam , ze mu zle). Zna ktos moze date jego szczepien (bo szczepil sie na pewno – wierzyl w szpryce jak w Tuska)? Moze da sie fakty polaczyc …

 4. Szkoda, że odszedł nie w pełni wyszczepiony. To wielka strata dla bigpharmy. Rzymscy CEO fajdka, astry zenka zapalą świece chanuka w wielkim smutku.

 5. „W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który po kilku latach zakończył działalność”
  Ale po ilu latach? Pięciu? Ośmiu?

Comments are closed.