Braun poręczył za Jabłonowskiego i jego kompanów. „Udzieliłem poręczenia osobistego wszystkim trzem panom”

Grzegorz Braun, Wojciech O. ps. Aleksander Jabłonowski Źródło: PAP, Policja, collage
Grzegorz Braun, Wojciech O. ps. Aleksander Jabłonowski Źródło: PAP, Policja, collage
REKLAMA
Konfederacja odcięła się od wydarzenia w Kaliszu i jego organizatorów. Poseł Grzegorz Braun wyszedł z prywatną inicjatywą i poręczył za prowokatorów.

Niedawno informowaliśmy, że dwóch z trzech organizatorów prowokacji kaliskiej zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące:

Choć Konfederacja odcięła się od samego kontrowersyjnego wydarzenia, które miało miejsce w Wielkopolsce to jeden z posłów, przedstawiciel konserwatywnego skrzydła partii – Grzegorz Braun, poręczył za całą trójkę organizatorów.

– Potwierdzam i uzupełniam: w stosownej formie urzędowej udzieliłem poręczenia osobistego wszystkim trzem panom – tzn. poręczyłem, że panowie Olszański, Osadowski i Rybak stawią się na każde wezwanie policji, prokuratury i sądu, i nie będą utrudniać postępowania karnego. Nałożenie na całą trójkę 3 – miesięcznego aresztu uważam za niewspółmierne, nieadekwatne i – uwzględniwszy inne znane mi okoliczności zatrzymania i przesłuchania – świadczące o realizowaniu przez organa ścigania i wymiar sprawiedliwości zapotrzebowania politycznego. Jak się dowiaduję, adwokatowi czyni się kuriozalne trudności z uzyskaniem informacji o miejscu pobytu jego klientów. W zaistniałej sytuacji wyrażam głęboki niepokój o bezpieczeństwo, o zdrowie i życie aresztowanych –
informuje Braun w komentarzu dla redakcji portalu Media Narodowe.

REKLAMA

Organizatorzy prowokacji usłyszeli zarzuty w poniedziałek, a we wtorek prokurator zadecydował, że konieczne będzie zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, poinformował, że zdecydowano się na trzy wnioski o areszt.

– Prokurator uzasadnił wniosek o zastosowanie aresztowania tymczasowego obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i obawą ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej –
wyjaśnił Meler.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Źródło: NCzas, Media Narodowe

REKLAMA