Sanitaryści się wystraszyli? Posłowie PiS wycofują swoje podpisy pod ustawą segregacyjną

Czesław Hoc i Adam Niedzielski/Fot. screen TVP Info/PAP (kolaż)
Czesław Hoc i Adam Niedzielski/Fot. screen TVP Info/PAP (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
PiS potyka się o własne nogi. Wycofany projekt rządowy dotyczący segregacji sanitarnej pracowników powrócił w formie projektu poselskiego. Teraz jednak posłowie PiS mają wycofywać złożone pod nim podpisy.

Przepisy umożliwiające pracodawcom sprawdzenie, czy ich pracownicy są zaszprycowani zapowiadał już od miesięcy pandemiczny resort zdrowia. Na początku listopada „minister pandemii” Adam Niedzielski zapowiadał, że stworzony w jego ministerstwie projekt ma trafić wkrótce pod obrady Sejmu. Tak się jednak nie stało – a projekt zniknął z harmonogramu.

Pojawił się za to bliźniaczy projekt, którego złożenie zapowiadał poseł PiS i wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia Czesław Hoc. Teraz jednak posłowie mają wycofywać złożone pod nim podpisy.

Jak nie kijem, to pałką. Sanitaryści nie odpuszczają. PiS wprowadza projekt segregacji innymi drzwiami

„Szef senackiego klubu PiS M. Martynowski twierdzi, że posłowie PiS wycofują swoje podpisy pod ustawą Cz. Hoca. Chodzi o ustawę, którą zapowiadał @a_niedzielski, która daje pracodawcom możliwość sprawdzania czy pracownik jest zaszczepiony” – przekazał na Twitterze dziennikarz Klaudiusz Slezak.

Szef senackiego klubu PiS Marek Martynowski w rozmowie z dziennikarzami w czwartek oświadczył, że według jego informacji „niektórzy posłowie już się wycofują ze swoich podpisów”. – Co będzie dalej, nie wiem – dodał.

Dopytywany, czy w takim razie projekt ten nie ma poparcia wewnątrz PiS, Martynowski odparł: „Nie wiem czy jest poparcie. Dyskusja pewnie przed nami, albo wśród kierownictwa”. – Czy ten projekt poselski był w ogóle omawiany w kierownictwie (partii – przyp. red.), nie wiem – odparł.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej, podczas której Hoc zapowiadał złożenie projektu wprowadzającego segregację sanitarną, interweniował poseł Konfederacji Artur Dziambor.

– Wprowadzacie ustawę, która jest absolutnie najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej jaką można sobie wyobrazić. Przed chwilą tutaj od pana doktora usłyszeliśmy, że jeżeli ktoś będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo uczestniczyć w imprezie weselnej, a jeżeli nie będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo w niej nie uczestniczyć – grzmiał poseł Dziambor.

Poseł z Gdyni stwierdził, że to bzdura, że jacyś wyimaginowani przedsiębiorcy czekają na te „cudowne rozwiązania”, które proponuje PiS.

– Przecież wy jesteście obrzydliwi! Ludzie! To, co wy chcecie wprowadzić, to jest obrzydliwa segregacja. Mówicie ludziom wprost: albo się państwo zaszczepicie, albo nie będzie mogli odejść spod ściany i [niezrozumiały fragment] trzymać ręce w górze nadal – mówił wściekły wolnościowiec.

– To jest skandal! Czegoś takiego nigdy w Sejmie nie było. Następny krokiem będzie noszenie opasek tylko dla tych, którzy się zaszczepią. Robicie coś, czego nie zrobili żadni posłowie i żaden parlament przez kilkadziesiąt lat – dodał wolnościowiec.

„Następnym krokiem będzie noszenie opasek”. Dziambor przerywa konferencję posłów PiS, którzy chcą wprowadzić SEGREGACJĘ SANITARNĄ [VIDEO]

Źródła: Twitter/PAP/NCzas

67 KOMENTARZE

 1. Ale jak mozna bylo tak masowo podplacic wszystkich politykow na swiecie? Przeciez ktoz by w koncu chlapnal ozorem o tym. A tak z siebie sie sami zgadzaja na takie okropienstwa? I gdzie te pieniadze pochowali?

  • Co mysla, ze sie nie wyda jak sie nagle okaze, ze kazdy polityk zwial do Nowej Zelandii przez zemsta? Podusza sie tam i nie zmieszcza jak takim stadem w jeden kraj uderza. A nie boja sie, ze te lapowki beda nic niewarte jak wszystko szlag trafi? Ze ich tubylcy wybija w koncu? I kto bedzie panstwu tam uslugiwal?

  • przekupieni są tylko najważniejsi, czyli tuby propagandowe, pseudo eksperci i najwazniejsi politytcy tacy jak premier czy minister. reszta tych baranow zyje w takim samym strachu wywolanym przez grzmiące media jak inni covidianie. W tym jest problem, ze sporo z nich w to wierzy ze robi dobrze. Jest tytlko kilku cwaniakow ciągnących za sznuki a reszta to barany.

 2. W przestrzeni kosmicznej zapisano, każda ISKRA ŹRÓDŁA jest wyposażona w rozum/umysł i serce/wolną wolę.
  Zatem każda ISKRA sama wybiera co posieje i co pozbiera.
  Teraz nadszedł czas ŻNIW, więc ja się nie przejmuję, bo wiem że każdy zbierze, i już zbiera co posiał.
  Ci co siali DOBRO żyć będą w DOBROBYCIE, ci co siali ZŁO, CIERPIENIE I PRZEMOC WOBEC BLIŹNICH, pożarci przez to ZOSTANĄ.
  TAKA JEST BOWIEM SPRAWIEDLIWOŚĆ ŹRÓDŁA WSZECHRZECZY.

 3. Czekam na publiczne egzekucje pacynek światowej żydomasonerii. Osobiście jestem za dekapitacją. Jest szansa, że dzieciaki będą mogły pograć w nogę głową.

 4. JSA ma racje bo nie widać konkretnych działań z prawej strony parę konkretnych osób to za mało więcej jest pozoracji, napuszcza nianie umiejętność wykorzystania sytuacji dla pozyskania większej grupy sympatyków i tworzenia realnej siły nacisku, na fałszywkach Kaliskich w ostatnich w warszawie ucierpiało ok45000 ,,oryginał się spalił mamy kopie” w Polsce ok 2mil plus antykowidowcy, zamiast łapać wiatr w żagle rozpędzają ten wiatr

Comments are closed.