Zaszczepili ponad 85 proc. osób i wprowadzili lockdown. Notują kolejny rekord nowych zakażeń koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kolejny rekordowy bilans nowych zakażeń koronawirusem zanotowano w czwartek w Holandii. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) zarejestrował 23 680 infekcji, czyli o 2887 więcej niż w środę.

Pomimo wyszczepienia przeciwko COVID-19 ok. 85 proc. populacji, w Holandii odnotowano w czwartek najwyższą liczbę zachorowań na COVID-19 od początku ogłoszenia pandemii.

Jak informuje Krajowy Ośrodek Koordynacji Dystrybucji Pacjentów (LCPS), rośnie także obłożenie szpitali. Obecnie przebywa w nich 2110 osób chorych na Covid-19 (w środę było to 2077 osób), w tym 413 na oddziałach intensywnej terapii.

Od czwartku cała Holandia jest oznaczona kolorem ciemnoczerwonym na europejskiej mapie zagrożenia koronawirusem Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). Kolor ten oznacza najwyższy poziom zagrożenia epidemicznego.

Powrót lockdownu w Holandii – co oznacza?

Przypomnijmy, że od soboty 13 listopada restauracje i gastronomia mogą funkcjonować od 6.00 do 20.00.

Sklepy muszą zostać zamknięte o godzinie 18.00. Nie dotyczy to m.in. sklepów spożywczych oraz aptek.

Imprezy sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Rekomenduje się, aby w domach przyjmować nie więcej niż czterech gości. Dodatkowo zaapelowano do wszystkich, którzy mają taką możliwość, o powrót do pracy zdalnej.

Wprowadzony znienacka – bo ogłoszony kilka godzin przed północą z 12 na 13 listopada – lockdown ma potrwać co najmniej do 3 grudnia. Potem będą ogłaszane dalsze decyzje.

Czytaj więcej: Powrót lockdownu, bez segregacji. Pomimo zaszczepienia 85 proc. społeczeństwa odnotowano rekord zakażeń koronawirusem

Źródło: PAP/NCzas

8 KOMENTARZE

  • czyli tak jak i u nas ;) bo u nas z ,na covid zmarło 100 osób reszta na inne choroby a do tego mieli pozytywny wynik wymazu ..a jak zwrócisz uwagę że ich jest 17 mln ..
   ale to wina panienek , miały przecież świadcząc usługi zakładac maseczki :)
   no i my łazimy po nocach a przeciez powszechnie wiadomo że covidek w nocy szaleje

  • U nas pewnie doliczają wszystkich, których można, bo tak zwane testy PCR dają zbyt dużo pozytywnych wyników. W TV jakiś weterynarz mówił, że chorzy odmawiają podłączenia pod respirator. Oni wiedzą, że to prawie wyrok śmierci – umiera 85% z nich.

 1. Wniosek jest oczywisty. Zaszczepienie nie zmniejsza transmisji wirusa. Sądzę, że rządzący w Polsce dobrze o tym wiedzą, a mimo to nie zaprzestają nękać nie zaszczepionych ludzi.

 2. A mialo byc tak pieknie! Powrot do normalnosci. Pfizer oddawaj pieniadze. Gwno daly te szczepionki. I jeszcze przymusy, segregacje, zwalnianie z pracy jak sie nie zaszprycujesz! I po? Niech sobie dalej z domu pracuje kto moze, ale nie, beda wolac na sile do biura i wciskac preparat antyskuteczny.

Comments are closed.