Ludzki pan Niedzielski. „To nie są rozwiązania tak daleko idące jak w Austrii”

Adam Niedzielski/Fot. PAP
Adam Niedzielski/Fot. PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Projekt ustawy w sprawie weryfikacji szczepień w pracy odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców i nie jest próbą wprowadzania sanitaryzmu – powiedział w czwartek „minister pandemii” Adam Niedzielski. Jego zdaniem, projektowane rozwiązania nie są tak daleko idące jak w Austrii czy innych krajach Europy.

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Podczas ich konferencji prasowej poseł Konfederacji Artur Dziambor podkreślał, że „następnym krokiem będzie noszenie opasek”.

Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł „zreorganizować” pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Projekt dotyczy też podmiotów leczniczych i wprowadza dla szefa możliwość wydania zarządzenia o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika. Jeżeli natomiast pracownik nie zaszczepi się, będzie mogło się to wiązać z restrykcjami, np. w postaci zwolnienia z pracy.

Projektowane przepisy proponują też, że przedsiębiorstwa nie dotkną żadne restrykcje, jeżeli wszyscy pracownicy będą zaszprycowani.

Niedzielski pytany podczas konferencji prasowej w Poznaniu o projekt posłów PiS, podziękował za ich inicjatywę poselską. Zresztą bliźniaczą to tej stworzonej wcześniej przez pandemiczny resort zdrowia.

– Projekt rzeczywiście odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców. Przewiduje w szczególności ochronę przedsiębiorców w sytuacji zwiększających się restrykcji, w kwestii organizacji swojej pracy, żeby uwzględniać postulat bezpieczeństwa pracowników, aby w kontakcie z klientem pracowały tylko osoby zaszczepione. To była inicjatywa hospicjów, które chciały mieć obowiązek szczepień pracowników dla bezpieczeństwa pacjentów – powiedział szef MZ.

„Minister pandemii” zaprzeczył też doniesieniom, jakoby posłowie PiS wycofywali swoje podpisy pod projektem ustawy, pozwalającym pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

– 30 posłów, którzy podpisali ten dokument, nie wycofali swoich podpisów. To jest próba epatowania kolejnym szantażem – stwierdził Niedzielski.

Sanitaryści się wystraszyli? Posłowie PiS wycofują swoje podpisy pod ustawą segregacyjną

Szef pandemicznego resortu zdrowia ocenił, że proponowane rozwiązania w projekcie są „dobre”. – Nie są próbą wprowadzania sanitaryzmu. To nie są rozwiązania tak daleko idące jak w Austrii czy innych krajach Europy. Są one pewnego rodzaju kompromisem, wypadkową różnych oczekiwań – zaznaczył Niedzielski.

Sanitaryści z PiS-u wyrazili nadzieję, że projekt będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia.

Źródła: PAP/NCzas

30 KOMENTARZE

  • Może nigdy?.. Kolejna ustawa (lub aneks) wymuszą na pracodawcach nie wypłacanie wynagrodzeń nieszprycowanym. A potem mogą przegłosować, że głosować w wyborach będą mogli wyłącznie wyszczepy. I tym sposobem nigdy nie oderwie się tych łajdaków od koryta. Może się okazać, że Polaków wyszczepionych załatwi szpryca, a niewyszczepionych zabije głód i bezdomnosć.

 1. Jestem pracodawcą i powiem,że prędzej zlikwiduję firmę niż wprowadzę w niej jakąkolwiek segregację narzuconą przez rząd.

  • inaczej bedziesz pisał jak ci rzad narzuci , ze mozesz prowadzić działalnosc tylko wtedy kiedy masz zespół pracowników tylko zaszczpionych , bo wiesz zagrożenie epidemiczne i takie inne bajki

 2. Projekt ustawy w sprawie weryfikacji szczepień w pracy odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców – czyli KORPORACJI chcących wziąść za pysk korpoludki jeszcze bardziej – już my się z wami policzymy na wyborach przekupni zdrajcy!!!

  • Do końca świata i jeden dzień dłużej. To się nigdy nie skończy. Powiem więcej, czekają nas kilkukrotnie obowiązkowe szczepienia nie na samego COVID’a, ale każdą infekcję sezonową. Argumentacja będzie ta sama – ochrona biznesów. To logiczna konsekwencja obecnie panujących trendów. NWO już nie odpuści.

 3. „Projekt ustawy w sprawie weryfikacji szczepień w pracy odpowiada na zapotrzebowanie przedsiębiorców”

  A KTÓRZY KONKRETNIE „pszetsiembiorcy” zgłosili takie zapotrzebowanie? Proszę o wykaz tych podmiotów.

 4. On znowu kłamie bo wg tego projektu pracodawca/właściciel może, wraz ze swoimi pracownikami np sklepu. blokować wstęp i obsługę klientów niezaszczepionych. Tak daleko w Australii i nigdzie nie ma!!! I to planuje Pis Polakom na Mikołaja i Święta? Przegłosują i pójdą z Kukizami i Kosiniakami po komunie na kolanach? APAGE SATANAS!

 5. Czyli które rozwiązania są właściwe? Polskie, czy Austriackie? Bo i jedni i drudzy wprowadzają je dla dobra obywateli, czyli suwerena.

 6. Możecie w końcu wykrztusić KTÓRYCH 30 POSŁÓW podpisało ten szmatławiec? Czy jest to tajne? Ja chcę wiedzieć i pewnie nie tylko ja.

  • Od tego jest Szanowna Redakcja i dziennikarze.Coś cisza na ren temat.Wolą pisać o „śmiertelnym żniwie koronawirusa ” w Afryce i skutecznych szczepionkach.

 7. To są ci przedsiębiorcy, którzy po 1989 podzielili się na zasadzie – to ja se wezmę tą część majątku i se firmę założę, a ja se zostanę w polityce i będę pier*olić bzdury do tv za hajs : )

 8. Ciągle tylko kłamstwa. Nikt normalny nie chce zmuszać kogoś innego do czegokolwiek. Tym bardziej do przyjmowania niezbadanych preparatów, które i tak nie chronią przed zachorowaniem.

 9. Pytanie jest jak obejdą konstytucję i RODO? Czekam aż szef mnie zapyta o szczypawkę. Już czuję ten przypływ gotówki za złamanie moich podstawowych praw.

  • nie obejdą konstytucji, zignorują, przecież to jest wojna bogaczy z tłumem żeby go zniewolić, żeby bogacze mogli mieć, być może życie wieczne, przecież genetyka się rozwija, bogacze ładnie to rozegrali, znaleźli sobie sługusów tylko ciekawe za ile, za jaki procent ?

 10. Dzis rano:
  AUSTRIA GOVT DECLARES FORCED INJECTIONS! UNVACCINATED WILL BE JAILED!
  Szukajcie w Bitchute tego hasla. Linku nie podaje, bo sommer wycina. Dzwiek tylko po angielsku.
  Wszyscy musza bys wstrzyknieci. Opornych beda zamykac w obozach.
  Niech ktos z Austrii potwierdzi.

 11. To wężowe plemię obrzezańców Jahwe samo się już unicestwia, i z tego się cieszmy.
  Energie z przestrzeni Źródła Wszechrzeczy które napływają w tym czasie na naszą piękną PLANETĘ ZIEMIĘ, są tak wysokie, że ciemna strona mocy nie zdzierży, i w PROCH się rozsypie, co daj Boże jak najszybciej.😂

Comments are closed.