Niezaszprycowani nie zagrają. Segregacja sanitarna podczas Australian Open

Australian Open 2020. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, Richard.Fisher, CC BY 2.0
Australian Open 2020. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, Richard.Fisher, CC BY 2.0
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Wszyscy uczestnicy pierwszego w 2022 roku tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne będą musieli być zaszczepieni przeciwko COVID-19 – potwierdził w sobotę dyrektor imprezy Craig Tiley.

Rośnie więc presja na dziewięciokrotnego zwycięzcę turnieju, lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica, który do tej pory odmawia odpowiedzi na pytanie, czy przyjął szczepionkę.

Czytaj więcej: Djoković nie zagra w Australian Open? „Jeśli warunkiem będzie zaszczepienie, to…”

Jest wiele spekulacji na temat szczepień i żeby wszystko było jasne, gdy premier (stanu Victoria) ogłosił, że wszystkie osoby obecne na miejscu powinny być zaszczepione, mamy odpowiedź dla zawodników – powiedział Tiley w wywiadzie dla telewizji Channel Nine.

Wszyscy zawodnicy to rozumieją. Nasi sponsorzy będą musieli być zaszczepieni, wszystkie osoby pracujące przy Australian Open będą musiały być zaszczepione – podkreślił.

Tiley odniósł się także do postawy Djokovica. – On mówi, że jest to jego prywatna sprawa. Chcielibyśmy zobaczyć tutaj Novaka. On wie, że będzie musiał się tutaj zaszczepić – dodał.

Australian Open odbędzie się od 17 do 30 stycznia w Melbourne. Niedawno stolica stanu Victoria otworzyła się po szóstym z kolei zamknięciu. Lockdown trwał w tym mieście łącznie przez 260 dni.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. Ciekawie bedzie patrzec jak szczepaki po zatorach beda padac na zawaly i wylewy na korcie . Ci co nie padną znaczy oszukuja wzgledem szprycy czyli nie dostali prawdziwej.

Comments are closed.