Korwin-Mikke: Konfederacja odrzuca koncepcję segregowania ludzi. Braun OSTRO o radzie medycznej [VIDEO]

Janusz Korwin-Mikke oraz Grzegorz Braun. / foto: screen YouTube
Janusz Korwin-Mikke oraz Grzegorz Braun. / foto: screen YouTube
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Konfederacja odrzuca pomysły ustawy, która umożliwia wgląd w dokumentację medyczną osobom, które nie są związane tajemnicą lekarską oraz koncepcję segregowania ludzi „na lepszych i gorszych” – oświadczył poseł Janusz Korwin-Mikke przed spotkaniem szefów klubów i kół parlamentarnych ws. walki z pandemią.

Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów i kół parlamentarnych na zaplanowaną na środę na godz. 12 na rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.

– Konfederacja zdecydowanie odrzuca faszystowskie pomysły pana Biedronia i jego homonazistów, pomysły, że „tylko przez państwo, nic poza państwem” – oświadczył poseł Janusz Korwin-Mikke, który reprezentuje koło Konfederacji na spotkaniu zorganizowanym przez marszałek Witek.

Korwin-Mikke podkreślił, że Konfederacja odrzuca pomysły takiej ustawy, która umożliwia wgląd w dokumentację medyczną osobom, które nie są związane tajemnicą lekarską oraz koncepcję segregowania ludzi „na lepszych i gorszych”. Przekonywał, że obostrzenia w wielu państwach nie przynoszą spodziewanych efektów, zwłaszcza w porównaniu do państw, gdzie ich nie wprowadzano.

– Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich projektów nadawania pozorów legalności bezprawnej dyskryminacji. Bo segregacja to dyskryminacja – podkreślił Grzegorz Braun.

– Wyrażamy również zdziwienie, że spotkaniu o takim roboczym formacie nadaje się taki rozgłos. Konwent seniorów, na który, jak słyszymy, zaproszona ma być jeszcze Rada Medyczna, czyli ten kolektyw szalonych naukowców, którzy już drugi rok dezinformują opinię publiczną i dezorientują najwyższe władze Rzeczypospolitej Polskiej – dodał.

Sprzeciwił się też propozycji „pracowania nad projektem, którego nie ma”. – Władza do tej pory nie odsłoniła rąbka tajemnicy, nie ma numeru druku sejmowego i w związku z tym całość jest oczywistą próbą dzielenia się odpowiedzialnością. My tą odpowiedzialnością nie chcemy się dzielić. My chcemy brać całą odpowiedzialność za zdrowie, życie i mienie naszych rodaków, współobywateli. I dlatego stanowczo sprzeciwiamy się łamaniu prawa pod pretekstem walki o zdrowie publiczne – podkreślił Braun.

Poseł Robert Winnicki przekonywał, że na świecie jest „mnóstwo bardzo poważnych chorób”, a Covid-19 jest „aż i tylko jedną z nich”. – Sprzeciwiamy się nie tylko ze względu na nielegalność działań, (…) nie tylko dlatego, że jest to bezprawne, że jest to niekonstytucyjne, ale również sprzeciwiamy się z powodu pogłębiania zapaści systemu ochrony zdrowia – oświadczył.

Winnicki ocenił, że system ochrony zdrowia był „w krytycznym stanie już przed 2020 rokiem”, a – jak zaznaczył – „od półtora roku nie działa”. – Mamy systemową zapaść systemu ochrony zdrowia i podejmowane przez rząd działania tylko tę zapaść pogłębiają – powiedział.

Prezes Ruchu Narodowego przekonywał o nieskuteczności „metod segregacyjnych” w wielu państwach, „niezależnie od poziomu zaszczepienia” i pytał o plany reformy ochrony zdrowia.

– Stawiamy pytanie, jaki pomysł ma rząd na kompleksową reformę systemu ochrony zdrowia. Bo jeśli odpowiedzią jest – taką ogólnoświatową – że co pół roku cała populacja ma się szczepić, to oczywiście są to plany fantastyczne, nierealizowalne. W związku z czym dokąd to wszystko zmierza? – pytał Winnicki.

Zadeklarował, że sprzeciwiając się segregacji sanitarnej, Konfederacja chce rozmawiać także o tym, „jak wyjść z systemowej zapaści systemu ochrony zdrowia, jak leczyć wszystkie choroby, a nie tylko tę jedną”.

Poseł Braun poinformował, że uczestnikom środowego spotkania zostanie przekazane stanowisko Rady Liderów Konfederacji, które jest – jak mówił – „wyliczeniem pogwałceń prawa, które staną się faktem, jeśli ten projekt w ogóle wejdzie na ścieżkę legislacyjną”.

Czytaj więcej:

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

 1. Gorący apel do Konfederacji: Pana Brauna należy bezwględnie odsunąć od dostępu do życia publicznego. Nawet pan Korwin zaczął nosić maseczkę. W obecnej chwili nienoszenie maseczki jest przejawem głębokiem pogardy dla życia i zdrowia ludzkiego. A wiedza jest na wyciągnięcie ręki, panie Braun! W telewizji codziennie występują rządowi eksperci, którzy już dawno obalili bajki, które próbuje pan wcisnąć Polakom! Propolski rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o nas

 2. Gorący apel do „Aldona1”: na temat „zdrowotności” namordników to pogadaj z p. prof. Kuną – zaprezentuje ci 68+ rzeczywiście NAUKOWYCH badań na ten temat. W takim aspekcie nienoszenie maseczek to nie żaden wyraz „pogardy”-matole-, lecz wyraz niepoddawania się absurdalnemu reżimowi i praniu mózgu. Co do innych „myśli” jołopa „Aldona1” – to szkoda klawiatury, by odpowiadać na takie bzdury;)

 3. Badania Naukowe (japońskie) wykazały, że Szpryca infekuje m.in. śledzionę i jajniki. Jako że „odporność” powstaje wskutek niszczenia zainfekowanych komórek, wytwarzających Białko S wirusa, oznacza to – u kobiet – zniszczenie jajeczek czyli bezpłodność. Rozumiecie już skąd irracjonalny nacisk na naszczepianie Dzieci?

 4. Brawo Konfederacja Brawo Braun – jedyni
  obrońcy obywatelskiej wolności
  Chciałoby się takie słowa usłyszeć z ust premiera.

 5. „Korwin-Mikke: Konfederacja odrzuca koncepcję segregowania ludzi.”

  No ale przeciez sam pan Mikke segreguje ludzi.
  Na madrych i glupich.
  Grupa madrych to zbior jednostkowy, w ktorym miesci sie tylko on.
  A poniewaz tylko madrzy powinni rzadzic to juz wiemy jak glosowac.

  • Tylko, że głupim nie zabrania chodzić do restauracji, kina, galerii a w przyszłości do sklepu i pracy. To jest ta różnica covidioto. Jak nie rozumiesz to znajdź sobie portal bardziej dopasowany do twoich zdolności intelektualnych. Ten cię przerasta.

 6. prywatne opinie to nie to samo co rządowe rozwiązania narzucane na podstawie łamanego prawa… każdy może sobie segregować co chce, np. śmieci albo kogo wypuszcza do domu a kogo nie itd

Comments are closed.