Cóż za koincydencja! Niedzielski niedowierza statystykom, a policja łapie kolejnych „fałszerzy certyfikatów”

Policja i Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Policja i Adam Niedzielski/Fot. PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Kolejne zatrzymania „niepokornych szpryc-sceptyków”, którzy umożliwiali zaszprycowanie bez szprycy lub z takiej możliwości korzystali. Zbiegło się to w czasie z publicznym wyrażeniem niedowierzania w niemoc szprycy przez „ministra pandemii” Adama Niedzielskiego. Szef resortu niedowierza bowiem, by aż tylu zaszprycowanych chorowało.

W ostatnich dniach pojawiają się doniesienia medialne o rozbijaniu kolejnych grup zajmujących się zaopatrzeniem obywateli w fałszywe certyfikaty zaszprycowania. 

„Fakty” TVN w wyemitowanym reportażu ujawniły, że w Zabierzowie pod Krakowem w jednym z centrów medycznych można kupić paszport covidowy. W czwartek do kliniki weszli funkcjonariusze policji. Na miejscu prowadzone są czynności w sprawie.

W ramach dziennikarskiego śledztwa Wojciech Bojanowski z TVN dowiedział się, że paszport covidowy w placówce można kupić jedynie za gotówkę. Koszt to od 450 do 900 zł. Z informacji „Faktów” TVN wynika, że pośrednikami są fizjoterapeuci, biznesmeni i kosmetyczki. Może chodzić o 15 osób. Niektóre z nich miały zgłaszać na każdy „termin” nawet po kilkadziesiąt osób.

Proceder miał się odbywać w centrum medycznym Masmed w Zabierzowie. Według źródeł TVN, skala działalności ma być „duża”. Osób zaszprycowanych bez szprycy przez właściciela może być nawet 500. Opłaceni mają być też, według źródeł TVN-u, „ludzie z sanepidu”.

„Dziennikarskie śledztwo” TVN-u miało trwać przez miesiąc. – Wie pani, że teraz się można szczepić bez szczepionek? – mówiła osoba namawiająca do skorzystania z takich usług.

Pracownicy stacji przeprowadzili „prowokację”, w której pomóc miały im dwie niezaszprycowane osoby. Jedna miała zapisać się na szprycowanie bez szprycy sama. Za certyfikat zapłaciła w busie stojącym przed kliniką. Godzinę później certyfikat pojawił się w systemie.

Druga osoba, która miała pomagać TVN-owi w ujawnieniu procederu, wypełniła ankietę, ale zamiast niej na szprycowanie bez szprycy poszła dziennikarka stacji. Kobiecie miano tylko nakleić plaster na ramię. Pracownica telewizji miała wyjść z przychodni z certyfikatem. Dokument taki można też było załatwiać zdalnie.

W czwartek TVN24 poinformował, że w placówce pojawili się funkcjonariusze policji. Służby mają prowadzić czynności w tej sprawie.

Co na to GIS?

– Wydałem dodatkowe polecenia do Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji związane z kontrolą tego procederu, który występuje niestety w całej Europie – mówił podczas konferencji prasowej premier rządu warszawskiego Mateusz Morawiecki.

Onet pytał sanepid o ewentualne działania w sprawie podkrakowskiej placówki. „Główny Inspektor Sanitarny nie jest organem właściwym w kwestii zarówno szczepień przeciwko COVID-19, jak i wystawianych na ich podstawie certyfikatów, wobec czego nie posiada narzędzi do podjęcia jakichkolwiek działań związanych z ujawnionym procederem” – przekazał portalowi rzecznik GIS Szymon Cienki.

Niedzielski niedowierza

Przypomnijmy, że kilka dni temu „minister pandemii” Adam Niedzielski zasugerował, że rosnące liczby zakażeń wśród zaszprycowanych, to efekt fałszywych certyfikatów.

– Są niepokojące dane dotyczące osób posiadających certyfikat covidowy, które chorują na COVID-19. Jeśli, ich odsetek w jakimś regionie wyraźnie się różni, to sprawdzamy, czy szczepienie faktycznie miało miejsce, bo niestety mieliśmy do czynienia przynajmniej z kilkoma sytuacjami, że osoby miały certyfikat, trafiały na oddział, dochodziło nawet do tego najgorszego scenariusza, czyli śmierci i okazywało się, że te osoby nie były zaszczepione, tylko posiadały fałszywy certyfikat – mówił podczas konferencji prasowej Niedzielski.

Minister zdradził też, że w NFZ pracuje specjalny zespół, który analizuje przypadki wydawania fałszywych certyfikatów covidowych.

– To są informacje, o których ja nie do końca mogę mówić, bo mają charakter niejawny – powiedział szef MZ. Dodał, że zespół ściśle współpracuje z policją.

Niedzielski nie dowierza, że choruje tylu zaszczepionych. „Sprawdzamy, czy szczepienie faktycznie miało miejsce”

Przed kilkoma dniami poinformowano, że policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji na polecenie prokuratury rozbili grupę przestępczą, która poświadczając nieprawdę, uzyskiwała „paszporty covidowe”. Za taki paszport klient musiał zapłacić od tysiąca do 1,5 tysiąca złotych. Do sprawy zatrzymano 11 osób. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

Niedzielski musi być dumny. Policja zatrzymała fałszerzy paszportów covidowych. Grozi im do 15 lat więzienia

Źródła: Onet/TVN24/NCzas/PAP

26 KOMENTARZE

  • Tak, ale 900zł za kwit, który nie wiadmo jak długo będzie ważny, to dla mnie za dużo. Za m-c im powiedzą, że jak nie przyjmą 3-ej, 4-ej czy 5-ej dawki, ważność kennkarty zostaje zakończona. I co wtedy? Znów parę stów?
   Albo powiedzą: kennkarta zachowa ważność tylko w przypadku pacjentów, którzy przyjmą podskórny implant, aby na nim można było zapisać dane z kodu QR. I co wtedy?

 1. skoro osoba przyjmująca niby szczepionke jest wciągnięta do rejestru do systemu no to przecięż jest zgodnie z prawem, paszport ma? ma! i tyle!to jakie to jest fałszerstwo

 2. Po tym najlepiej widac, ze niema zadnego zagrozenia. Gdyby byla jakas epidemia, zaraza nie potrzeba by bylo zadnych certyfikatow, nikt by nie oszukiwal, tylko kazdy by siedzial w domu, najwyzej szybko do sklepu. A tak oprocz glupkowatych szmat glownie pod broda, nic sie na ulicach nie zmienilo.

 3. Moja sąsiadka, 62 lata, zmarła PO drugiej dawce keczupu. Jej młodsza siostra po drugiej dawce leży na okonie. Ich kuzyn, 48 lat, też zmarł po szczepieniu. Do takich ludzi nie potrafię dotrzeć. Żelazny elektorat ZSL, PO, SLD.

 4. Teraz będą tłumaczyć wzrost zachorowań zakeczupowańców fałszywymi paszportami. Będą łgać do upadłego, masakra. A sami przyjęli sól fizjologiczną albo koktajl witaminowy.

  • Szefem Interpolu został właśnie terrorysta i zawodowy łamacz prawa. Jednym z pierwszych szefów Interpolu był jakiś pułkownik SS.
   Szefem WHO jest terrorysta. Szefem KE był maoista-terrorysta (Barosso).

   Jeśli szukasz uczciwych obywateli wśród policjantów to możesz długo szukać.

 5. Szanowne Państwo, kochani moi!
  Wobec powyższych faktów widzimy tylko jedno rozwiązanie: Polaków trzeba zaczipować (przymusowo, jeśli trzeba będzie). Wówczas fałszowanie kennkart zostanie ukrócone.
  Myślę, że Kartel nawiguje do takiej narracji a nie innej.

  • Już mają plan, na niedobrych Polaków oszukujących przy szczepieniach, będą wyszczepiać specjalnymi aplikatorami z mikro igłami z polisacharydów. Mających też w zawartości barwnik lucyferazę, tworzący potem na skórze tatuaż z kodem QR, gdy podświetli się UV. Taki patent już opublikował pewien pan brama, założyciel firmy mikro miękkiej

 6. Hmmm …. gdyby nie trzeba było wymyślać efektów szczepionki tylko po prostu by działała ….

 7. W niektórych rejonach, np Neapol, taki dziennikarz chyba dwa razy by się zastanowił zanim dokonałby prowokacji (czyli doniósłby za pieniądze na policję).
  Gdyby się zastanowił błednie, to na drugi dzień znaleziono by go z kanarkiem w ustach.

 8. Nie łudźcie się! Obowiązkowe „szczepienia” i segregacja już jest przygotowywana. Należy się liczyć z tym, że od Nowego Roku będzie u nas tak, jak dziś w Austrii albo Słowacji.

 9. Pajacu Niedzielaku znalazłeś już swojego podpalacza z Zamości? Ludzie już nie łykaja tej medialnej bujdy. Możesz szykować piżamkę, notes i ołówki. W celi razem z rudym Szumowskim będziecie mieć dużo czasu na pisanie „wspomnień pachołka Sorosa”

 10. Zastanówmy się w jakim celu w Polsce warto mieć certyfikat szczepienia na covid? Przecież to be sensu. Nie mamy obostrzeń, które są warte takiego fałszerstwa.

Comments are closed.