Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska. (Fot. PAP)
REKLAMA
O 11:00 zbiera się sztab kryzysowy ws. wariantu koronawirusa Omikron. Pochylimy się nad nowymi rozwiązaniami – zapowiedział na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła nową odmianę koronawirusa, twierdzi, że ta odmiana nie jest szczególne groźna i przechodzą ją tak samo szczepieni i nieszczepieni chorzy.

– Objawy są bardzo lekkie i takie same u zaszczepionych i nie – twierdzi.

REKLAMA

Tymczasem władze polskie bardzo się obawiają Omikronu. Wiceszef resortu zdrowia zapowiedział w Polsacie, że o 11 zbierze się sztab kryzysowy, by rozmawiać o nowej mutacji.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Myślę, że jeżeli taki przypadek w Polsce się pojawi – a na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych doniesień, że taki przypadek tej nowej mutacji Omicronu jest w Polsce – na pewno będziemy natychmiast działać – zapewnił Waldemar Kraska.

– O 11:00 zbiera się sztab kryzysowy, w którym weźmie udział m.in. szef GIS. Będziemy pochylać się nad nowymi rozwiązaniami, bo sytuacja jest inna niż kilkanaście dni temu – dodał.

Polityk zaznaczył, że rządzący rozważają zawieszenie połączeń lotniczych z krajami południa Afryki i „dziś informacja o obostrzeniach w tym względzie może się pojawić”.

Dziennika Gazeta Prawna informuje, że w spotkaniu mogą wziąć udział: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Państwowego Zakładu Higieny – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Źródło: PAP, Polsat News, Dziennik Gazeta Prawna NCzas

REKLAMA