Kraska o spotkaniu ws. Omikronu: dziś informacja o obostrzeniach może się pojawić

Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
O 11:00 zbiera się sztab kryzysowy ws. wariantu koronawirusa Omikron. Pochylimy się nad nowymi rozwiązaniami – zapowiedział na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła nową odmianę koronawirusa, twierdzi, że ta odmiana nie jest szczególne groźna i przechodzą ją tak samo szczepieni i nieszczepieni chorzy.

– Objawy są bardzo lekkie i takie same u zaszczepionych i nie – twierdzi.

Tymczasem władze polskie bardzo się obawiają Omikronu. Wiceszef resortu zdrowia zapowiedział w Polsacie, że o 11 zbierze się sztab kryzysowy, by rozmawiać o nowej mutacji.

– Myślę, że jeżeli taki przypadek w Polsce się pojawi – a na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych doniesień, że taki przypadek tej nowej mutacji Omicronu jest w Polsce – na pewno będziemy natychmiast działać – zapewnił Waldemar Kraska.

– O 11:00 zbiera się sztab kryzysowy, w którym weźmie udział m.in. szef GIS. Będziemy pochylać się nad nowymi rozwiązaniami, bo sytuacja jest inna niż kilkanaście dni temu – dodał.

Polityk zaznaczył, że rządzący rozważają zawieszenie połączeń lotniczych z krajami południa Afryki i „dziś informacja o obostrzeniach w tym względzie może się pojawić”.

Dziennika Gazeta Prawna informuje, że w spotkaniu mogą wziąć udział: przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Państwowego Zakładu Higieny – Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Źródło: PAP, Polsat News, Dziennik Gazeta Prawna NCzas

18 KOMENTARZE

    • Nigdy. To stracone, zahipnotyzowane, wyprane z mózgu zombiaki. Oni już mogą czekać na skutki szczypawek, im już wiedza nie pomoże

  1. Ten wiceminister nie potrafi przez ponad dwa lata nauczyć się, że nie mówi się „ilość” chorych czy zakażonych ale LICZBA. Ludzie są policzalni. Nie wiem gdzie chodził do szkoły ale pokazywanie go w telewizjach tylko kompromituje MZ.

    • Każdy kto się pokazuje w TV jest już skompromitowany. Pamiętam piosenkę Smolenia z programu „Na chorobowym”, gdzie śpiewał „.. i taki morał z tego wynika, żeby z rezerwą przyjmować to, co mówi wieczorem spiker dziennika”. Kiedyś to ludzie doskonale rozumieli, teraz jak widać.

  2. Znowu mogą działać. Zero Mikron objawił się jak należy, we właściwym miejscu i czasie. Premier znowu rozmnoży miliardy z budżetu, będzie czym się dzielić. Niestety nie wszyscy zostaną dopuszczeni do łupu.

  3. temu panu i jego kolesiom z tv już więcej Lsd nie dawać, on już jest uniwersalny, jak po mk-ultra.Teraz jego i resztę cwaniaczków polityków i dziennikarzy ZASZCZEPIĆ pfajsyfem, seria z cyfrą w środku 03 i chwilę poczekać.

  4. grałem w omikron na początku lat dwutysięcznych, bardzo ambitny koncept ale wykonanie mocno kulało -generalnie odradzam grę jeżeli ktoś szanuje swój czas.

Comments are closed.