Obowiązkowa szpryca albo comiesięczna grzywna. Będą gnębić biednych seniorów

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay/Pexels
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Grecja zamierza wprowadzić obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla osób w wieku 60 lat i starszych. Władze zapowiedziały, że nałożą grzywnę w wysokości 100 euro co miesiąc na każdą osobę powyżej 60 roku życia, która się nie zaszczepi.

Mimo zaszczepienia zdecydowanie ponad połowy populacji, w Grecji notowane są rekordowo wysokie liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Szczepienia i zakażenia w Grecji

Według danych portalu ourworldindata.org, do dnia 28 listopada w pełni zaszczepionych jest blisko 63,5 procent Greków. Co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło 67,7 procent osób.

Obecnie najwyższy dobowy wynik zanotowano 9 listopada, kiedy wykryto blisko 9 tysięcy przypadków. Wczoraj, 29 listopada, liczba nowych przypadków zakażenia wyniosła blisko 6,7 tysiąca.

W związku z tym rośnie także dobowa średnia z ostatnich siedmiu dni.  W listopadzie po raz pierwszy od początku mniemanej pandemii przekroczyła najpierw 5, a potem 6 tysięcy, by rekordowo osiągnąć ponad 6,8 tysiąca. Średnia z ostatnich siedmiu dniu wynosi nieco ponad 6,4 tysiąca.

Szpryca albo grzywna

Grecki premier Kyriakos Mitsotakis powiedział, że zmagał się z tą decyzją, ale to było konieczne, aby uchronić ponad pół miliona starszych Greków. Dane z ministerstwa zdrowia pokazują, że właśnie tyle jest osób w wieku powyżej 60 lat, które się nie zaszczepiły.

To cena, którą trzeba zapłacić za zdrowie – powiedział. – Koncentrujemy nasze wysiłki na ochronie naszych współobywateli i z tego powodu ich szczepienia będą od tej pory obowiązkowe – dodał grecki premier na posiedzeniu gabinetu.

Władze zapowiedziały, że nałożą karę grzywny w wysokości 100 euro na każdą osobę powyżej 60 roku życia, która nie została zaszczepiona. Środek ten obowiązywałby każdego miesiąca począwszy od 16 stycznia.

Grecy powyżej 60 roku życia, którzy nie zostali zaszczepieni, muszą do 16 stycznia umówić się na pierwszą dawkę, w przeciwnym razie będą co miesiąc narażeni na grzywnę administracyjną w wysokości 100 euro – powiedział Mitsotakis swojemu gabinetowi.

Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób ma to być wyegzekwowane, jednak comiesięczna grzywna w wysokości 100 euro stanowi w przypadku wielu seniorów sporą część emerytury, która średnio wynosi 730 euro.

Segregacja sanitarna

Przypomnijmy, że w połowie listopada premier Grecji ogłosił w telewizyjnym wystąpieniu, że od poniedziałku w kraju będą obowiązywać nowe obostrzenia w związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19, w tym zakaz wstępu dla niezaszczepionych do kin, muzeów czy siłowni.

Niezaszprycowani nie wejdą do kin, muzeów czy siłowni. Grecja wprowadza segregację sanitarną

Źródło: Reuters/NCzas

27 KOMENTARZE

 1. Najpierw osób starszych chcą się pozbyć później weżną się za młodszych. ile jeszcze osób ma zginąć zanim zostaną zatrzymane programy szczepień ?

 2. Jak to wszystko się ziszcza, zobaczycie, że w przyszłym roku, zaczną ludzi niezaszprycowanych, zamykać w obozach, odbierać im wszelkie prawa oraz dzieci i majątki. A od 2023, Ci, którzy mimo wszystko nie dadzą się złamać, będą utylizowani. Dlaczego, ano dlatego, że im na to wszystko pozwolimy !

  • Mało kto wie, ale holokaust rozpoczął się od segregacji sanitarnej żydów.
   Pod pretekstem, że oni roznoszą tyfus.
   Po tym jak ich administracyjnie wyselekcjonowano, to wiedziano już kogo wyniszczyć.

   W przypadku segregacji pod pretekstem pseudo–pandemii covida19, chcą wyselekcjonować grupę ludzi samodzielnie myślących i niepokornych wobec totalitarnej władzy, aby ich potem wyniszczyć. Na razie tylko majątkowo materialnie.
   Tak się też zaczęło w przypadku żydów. Jak się skończyło, też wiemy.

 3. No to teraz się zacznie napływ uchodzcow sanitarnych, o ile będzie gdzie uciekać.

 4. Skoro sto lat temu wprowadzono obowiązkowy podatek od pracy, to można też wprowadzić obowiązkowe szczepienia. Później przymusowy seks z osobami wszystkich 100 płci.

  • Przymusowy seks już był, sto lat temu w Rosji, nazywali to nacjonalizacją kobiet. Tłumaczono robotnicom i kołchoźnicom że małżeństwo ograniczało w burżuazyjnej przeszłości wolność kobiet i je poniżało, a powstrzymywanie się od seksu niszczy dziewczęcą młodość w imię przesądów przeszłości, nie było wyjścia, same musiały obdzielać rewolucjonistów swym ciałem.
   Niechby spróbowały odmówić.

 5. Jak samo w sobie się kluję 100 euro bedzie chronić tak samo jak szpryca,chyba wszyscy rozumieją ze nie ma żadnego wirusa zwanego tsk jak go nazwali.

 6. Historia zatoczyła koło, wracamy do lat 30tych ub.w. gdy faszyzm przewalał się przez różne kraje. Przebili Hitlera, w III Rzeszy segregowali sanitarnie żydów, a nie Niemców.

 7. W Grecji rok temu było ok. 1300 zakażeń dziennie, teraz 5400. Przy wyszczypaniu 64% iloraz liczby zgonów i zakażeń wynosi 1,7%. W wyszczypanej w 54% Polsce jest on równy 1,4% i to przy metodzie polegającej na tym, że każdy umierający z pozytywnym wynikiem testu jest zaliczany do statystyki zgonów kowidowych, choćby umarł na zawał. Niech więc nikt już nie pisze, że szczepionki nie działają. Może nie tak jak podają merdia ale nie czepiajmy się szczegółów.

 8. Sprytne zagranie na reperowanie budżetu…
  500.ooo x 100 = 50.000.000 ojro zostaje w kieszeni.
  W sam raz na szpryce na nowy wariant…
  Jeżeli ktoś jeszcze nie widzi, że to nie chodzi o walkę z wirusem, tylko walkę z ludźmi, to jest głupi albo ślepy.

 9. Najwiekszym poblemem krajow europejskich jest zorganizowana przez rzady piramida finansowa nazywana systemem emerytalnym. To jest po prostu program ostatecznego rozwiazania problemu emerytalnego. Caly terror kowidianski , cale ostrze tego oszustwa jest skierowane wlasciwie tylko przeciw krajom Europy , Ameryki Polnocnej i Australii. Tam gdzie jest problem z realizacja przez panstwo zobowiazan emerytalnych. Moim zdaniem naprawde chodzi o zabijanie ludzi

  • Owszem, to jest kwestia definicji terminu „inflacja”.
   Ale nie wydaje mi się, by monetaryści inaczej ją rozumieli. Inflacja to spadek wartości pieniądza czyli za tą samą kwotę możemy kupić mniej – niezależnie od przyczyny.

   • O! Coś się krzani na forum, ten wpis jest podwójny, a w tym miejscu zbyteczny.
    Aaa… tu był inny mój wpis, który się chyba cenzorowi nie spodobał…

  • Chodzi o zabijanie ludzi, ale gdyby tak było jak piszesz, to skupiliby się na emerytach i schorowanych, bo to oni „obciążają”. Jednak także wymuszają na młodszych i dzieciach…

Comments are closed.