Więzienie i ogromne grzywny. Horrendalne kary za odmowę przyjęcia szprycy w Austrii

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Austria byłą pierwszym europejskim krajem, który wprowadził praktyczny przymus szczepień. Obowiązkowe staną się także zastrzyki „przypominające”. Austriakom, którzy odmówią przyjęcia obowiązkowej szczepionki przeciw COVID-19 przed wyznaczonymi przez rząd terminami, grozi kara więzienia i ogromne grzywny.

Kiedy nie pomogła segregacja i umieszczenie nieszczepionych w praktycznej izolacji, władze sięgnęły po jeszcze ostrzejsze środki. Kanclerz Alexander Schallenberg ogłosił, że szczepienie staje się obowiązkowe od 1 lutego.

Teraz na pytanie, co stanie się z najbardziej opornymi, którzy nadal odmawiają przyjęcia zastrzyku, odpowiada instrukcja postępowania z opornymi, która wyciekła do mediów.

Wynika z niej, że każdy, kto odmówi udziału w wyznaczonym terminie przyjęcia zastrzyku, otrzyma oficjalne wezwanie wystawione przez lokalne władze. Jeśli się nie podporządkuje, wezwanie zostanie powtórzone z wyznaczonym nowym terminem do czterech tygodni.

Jeśli i to „zaproszenie” zostanie zignorowane, petentowi będzie grozić kara grzywny w wysokości 3600 euro lub cztery tygodnie więzienia. Kara wzrośnie do 7200 euro w przypadku recydywy.

Wychodzi na to, że policja nie będzie co prawda doprowadzać siłą na szczepienia, ale za to do… aresztu i owszem. Te drakońskie przepisy będą obowiązywać przez trzy lata.

Zwolnione z przymusu są tylko kobiety w ciąży, osoby z poważnymi przeciwwskazaniami medycznymi i dzieci poniżej 12. roku życia.

W ostatnich tygodniach na ulice Wiednia wyszły dziesiątki tysięcy protestujących przymusowi kłucia. Można się spodziewać, że opór wzrośnie i przybierze jeszcze bardziej ostre formy.

Źródło: summit.news

61 KOMENTARZE

  • Jacy wszyscy. Ludzie będą przyjmowali to gówno bo szkoda im będzie pieniędzy. Później w razie czego sfałszują wybory i po krzyku.

   • raczej idzie w tym kierunku, że jak będzie przymus pod karą więzienia,to i tak będzie niektórym wszystko jedno i dojdzie do pojedynczego lub masowego krwawego rozrachunku na sanitarystach…milicja,sanepidy, eksperci, funkcjonariusze medialni, rządzący…itp…tylko przewiduję, ale czy na prawdę musi dojść do tego?kto wie…

 1. Zw szprycy zwolnione są miedzy innymi kobiety w ciąży. Przez najbliższe 3 lata Austrię czeka prawdziwe demograficzne eldorado. Gratulacje.

  • Zapraszamy tych co nie chcą ćwiczyć na sobie eksperymentów medycznych Mordoru do Polski, niech się tu osiedlają i pracują. Wśród Austryjaków nadal jest wielu mądrych i pracowitych ludzi.

 2. A może by tak manifestacja pod domem Ziobry? Trza by go zapytać dlaczego prokuratura nie działa.

 3. W Austrii więzienia są zwolnione na poziomie 95% no może reaktywuja Mathausen gusen obozr KL zagłady elit Polskich, to.jeszcze muszą nowe pawilony otworzyć KL

 4. Ludzie bezsensownie naparzaja się z policją. Brać się za rządzących i parlamentarzystów, którzy do tego doprowadzają.

 5. Niezwłocznie należy nałożyć na Austrię embargo, zamrozić stosunki dyplomatyczne, zamknąć granice. Ten kraj uprawia faszyzm w najgorszym wydaniu. Dlaczego dopuszcza się do takiego bezprawia.

 6. Demokratycznie sobie wybrali kolejnego Fuhrera, to ich demokratycznie kopie po szwabskich ryjach. I to jest piękne :)

 7. Zatem niezainteresowany ”szczepieniem” może się przygotować na 3 lata w więzieniu, po czym będzie wolny? A w tym czasie wielu słabych, którzy ulegną faszystowskiemu terrorowi, będzie gryzło piach? Cały czas jest to cena do zapłacenia.

 8. mysle ze osoba ktora podpisala sie pod tymi regulacjami powinna byc uciszona na zawsze. Stwarza olbrzymie bezpieczenstwo dla ladu i porzadku spolecznego

Comments are closed.