Warszawa. Dla niezaszczepionych nie ma miejsc. Segregacja sanitarna w popularnej sieci kawiarni

Segregacja w Costa Coffee, Warszawa Źródło: NCzas, PAP, collage
Segregacja w Costa Coffee, Warszawa Źródło: NCzas, PAP, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Segregacja sanitarna rozwija się w Polsce. Zdaje się, że prym wiodą tutaj lokale warszawskie. Jak dowiaduje się NCzas.com – kolejne miejsce na mapie Warszawy dołączyło do tego głupiego trendu.

Mowa o kawiarni należącej do popularnej w Polsce sieci Costa Coffe.

Lokal, który znajduje się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego postanowił zakazać korzystania z miejsc siedzących osobom niezaszczepionym.

Wychodzi na to, że każdy może kupić kawę, każdy może stać z kubkiem i popijać ulubiony napój, ale tylko niezaszczepiony nie może usiąść.

Abstrahując od tego, że niezaszczepieni roznoszą wirusa tak samo jak zaszczepieni, jest to samo w sobie wyjątkowo głupie.

Costa Coffee. Dla niezaszczepionych nie ma miejsc siedzących. Foto: nczas.com
Costa Coffee. Dla niezaszczepionych nie ma miejsc siedzących. Foto: nczas.com

Niestety segregacja sanitarna staje się przykrym trendem w polskiej stolicy. Niedawno pisaliśmy o warszawskim restauratorze, który chwali się w mediach tym, że segreguje ludzi, bo według niego „robi tak cały cywilizowany świat”.

To, że w Warszawie zaczyna się segregowanie obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych zauważają – i doceniają – także przedstawiciele aparatu władzy:

Miejmy nadzieję, że warszawski trend nie rozleje się na resztę Polski, bo będziemy oglądać tak przykre obrazki, jak te znane m.in. z Australii.

Źródło: NCzas

57 KOMENTARZE

  • przecież oni sobie sami strzelają w kolano, ale czereśniaki i tak tam pójdą i będą rozważać, kiedy i ile, ich prezydent, prześle najwspanialsze stołkowe nieczystości dolnej Polsce

 1. Wystarczy stanąć przed tym miejscem z informacją (baner itp) że wspiera niewolnictwo i rasizm oraz wykluczenie społeczne! Z dopiskiem „tylko świnie siedzą w kinie”!

 2. Z kawy można zrezygnować a szczególnie w takich miejscach gdzie panuje zasada „nur fur szpricen”. Ciekawe kogo bardziej zaboli bojkot takich miejsc.

 3. Poziom covidowego zidiocenia pnie się w na wyżyny absurdu. Oby ludzie dobrze zapamiętali sługusów segregacji i na zawsze omijali ich biznesy.

 4. Nie rozumiem ludzi, którzy po przeczytaniu takiego komunikatu nadal kupują tam cokolwiek. Bojkot takich miejsc i odpowiednie znakowanie.

 5. Głównym udziałowcem Costa Coffe jest Coca-Cola Company, z kolei największym udziałowcem Coca-Cola jest globalista Warren Buffett, dobry kumpel eugenika Billa G. Globaliści wprowadzają swoje rządy ostentacyjnie ignorując lokalne prawa.

 6. „Zbojkotuję”, cudzysłów, bo pewnie ostatni raz kupowałem długo przed „lockdownami”, w 2019, a może 2018 r.?
  Wiele to nie da, bo wszechobecni w moich „okolicznościach pracowych, a i towarzyskich (choć mniej)” covidianie, pójdą tym chętniej, bo a) „będą czuli się bezpieczni”, b) „zagrają na nosie ciemnogrodzkim nieszczepkom jak ja, wspierając słuszną kawiarnię”.
  Cóż, ci ludzie tak „myślą”…

 7. to sklepy-knajpy dla MUTANTOW-TO SA SKLEPY- NIE DLA POLAKOW -nie wybijac szy…ale oznakowac i OMIJAC=z POWODU MOZLIWOSCI ZARAZENIA nie wiadomo czym!! konsumenci sprawia ZE ZAMKNA „SKLEPY” nie dla POLAKOW jak podczas OKUPACJI,…

 8. to sklepy-knajpy dla MUTANTOW-TO SA SKLEPY- NIE DLA POLAKOW -nie wybijac szy…ale oznakowac i OMIJAC=z POWODU MOZLIWOSCI ZARAZENIA nie wiadomo czym!! konsumenci sprawia ZE ZAMKNA „SKLEPY” nie dla POLAKOW jak podczas OKUPACJI,…

 9. No cóż, tę kawiarnię należy w takim razie omijać. Póki co, naprawdę jest wybór. Ale jedno jest ważne, trzeba o tym poinformować szefostwo tej firmy – żeby bolało. Bo jak boli to czasem może przyjść i refleksja. Wystarczy znaleźć adresy internetowe i wysłać grzeczne maile wyjaśniające o co chodzi. Do kawiarni w całej Polsce.

 10. Przeciez przy 50% stolikach moze siadać każdy . Informacje takie pojawiają się na drugiej połowie, która według aktualnych wytycznych moze byc tylko dostępna dla zaszczepionych.
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania. !!!
  Ps. Nie nie pracuje w tej kawiarni.

  • Jednym z pierwszych zarządzeń niemieckich dotyczących ludności Warszawy korzystającej z komunikacji miejskiej było wydanie w 1939 roku zakazu jazdy Żydom w wagonach motorowych. Zezwolono jedynie na jazdę w wagonach doczepnych.

   Mówicie w czym problem ? przecież do 50% tramwaju mógł wsiadać każdy….

   • W 1941 zabroniono Żydom korzystania z kolei, tramwajów, taksówek, dorożek, bez każdorazowego zezwolenia.
    Nasi zachodni sąsiedzi już są na tym etapie ..

    „They that can give up essential liberty to obtain a little safety deserve neither liberty nor safety”
    B. Franklin

Comments are closed.