Prognoza pogody na niedzielę. Pochmurnie, przewidywane opady śniegu

Obrazek ilustracyjny.
Obrazek ilustracyjny.
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W całym kraju w niedzielę od rana zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Zimno, od minus 2 st. C. na Podlasiu do 4 st. C. na Dolnym Śląsku – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

Niedziela będzie typowo grudniowa: pochmurna i z opadami śniegu . – Na południu kraju może padać deszcz ze śniegiem, a lokalnie, na południowym zachodzie, deszcz – zapowiedział Gawron dodając, że opady śniegu w całej Polsce będą słabe.

– Przyrost pokrywy śnieżnej do 5 centymetrów miejscami na wschodzie i na północnym zachodzie kraju – podał. Synoptyk przypomniał, że na północy rano może jeszcze być mglisto.

– Temperatura w niedzielę do południa od minus 2 stopni Celsjusza na w regionach północno-wschodnich, zero w centrum, do 4 stopni na Dolnym Śląsku – poinformował.

 

Arktyka znów zamarza. Najwięcej lodu na Oceanie Arktycznym od początku stulecia

Źródło: PAP

2 KOMENTARZE

  1. Teraz: cieśnina Beringa już zamarzła, zamarzać zaczyna zat. Hudsona, lód sięga do Nowej Ziemi i Spitsbergenu, zlodowacenie Antarktyki po mrozach poniżej -80C, największe od 20 lat.

  2. Ten „obrazek ilustracyjny” to rozumiem, że wyraźna sugestia pod adresem tzw. „uchodźców” napierających na naszą granicę, mówiąca: „lepiej wracajcie do ciepłego Iraku, jeśli nie chcecie tak skończyć”?

Comments are closed.