Polski Ład. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Polski Ład. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Polski Ład dobrze ocenia 48,5 procent badanych, a źle niemal 41 procent Ponad połowa respondentów nie wie, jak zmienią się ich dochody w związku ze zmianami podatkowymi w Polskim Ładzie – wynika z sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski.

Badanie opublikowano w niedzielę na stronie wp.pl. Respondentów zapytano o opinię o Polskim Ładzie.

Jak wynika z sondażu, 13,2 procent badanych ocenia rządowy program zdecydowanie dobrze, a 35,3 procent – raczej dobrze. 21,9 procent osób ma o nim raczej złe zdanie, a 19 procent – zdecydowanie złe. 10,5 procent wybrało odpowiedź „nie wiem/ trudno powiedzieć”.

Sondaż pokazuje też, że 54,5 procent badanych nie wie, w jaki sposób zmienią się ich dochody w związku ze zmianami podatkowymi w Polskim Ładzie, a 45,5 procent – wie.

Michalkiewicz. The Movie

Respondenci odpowiedzieli także, jak ich zdaniem Polski Ład zmieni ich finanse.

Najwięcej, 28 procent badanych, uważa, że Polski Ład nie zmieni ich finansów. Według 2,7 procent – zmieni na zdecydowanie lepsze, a 23,2 procent – raczej na lepsze.

Zmian na zdecydowanie gorsze spodziewa się 10,6 procent badanych, a na raczej gorsze – 21 procent. Odpowiedź „nie wiem/ trudno powiedzieć” wybrało 14,6 procent.

Czytaj także: Dziambor MASAKRUJE tzw. Polski Ład: „Tych problemów jest mnóstwo” [VIDEO]

WP podaje, że badanie przeprowadzono 6-7 stycznia metodą CATI.

Źródło: PAP