Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Cenzura Facebooka. Zdjęcie: wccftech
Ledwie kilka godzin dostępny był na Facebooku profil koła poselskiego Konfederacji. Roszczący sobie prawo do cenzury internetowy gigant ponownie usunął profil jednej z czołowych polskich sił politycznych.

Główny profil Konfederacji, który obserwowało 671 tys. osób, najwięcej spośród wszystkich polskich partii politycznych, został usunięty 5 stycznia pod pretekstem nieprawomyślnych opinii wygłaszanych o pandemii i szczepieniach.

Konfederacja zapowiedziała walkę o przywrócenie profilu, pozew cywilny oraz zaprezentowała projekt ustawy o o ochronie demokratycznej debaty publicznej w internecie.

Jednocześnie we wtorek 11 stycznia Konfederacja stworzyła nowy profil do komunikacji ze społeczeństwem – tym razem koła poselskiego Konfederacji.

Michalkiewicz. The Movie

– To nie znaczy, że partia Konfederacja rezygnuje ze starań, żeby odzyskać swój profil, natomiast Koło Konfederacja nie miało swojego profilu i decyduje się taki profil otworzyć – zaznaczył Bosak. – Będziemy informować o pracy naszych posłów, o naszych stanowiskach, o swoich wystąpieniach sejmowych – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Konfederacja założyła nowy profil na Facebooku

W ciągu kilku godzin profil zgromadził ponad 35 tys. obserwujących go osób. Więcej nie będzie, bo Facebook znów usunął stronę prawicowego ugrupowania politycznego. Tym razem powodu nie podano.