MON odpowiada ws. wycieku danych

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. / foto: screen YouTube: Sejm RP
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. / foto: screen YouTube: Sejm RP
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Publikacja danych nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa; ujawniony indeks zawiera wyłącznie informacje powszechnie dostępne – przekazało w piątek Ministerstwo Obrony Narodowej, nawiązując do publikacji portalu Onet.pl, według której do sieci wyciekła baza zasobów polskiego wojska.

W piątek portal Onet.pl opublikował artykuł pt. „Gigantyczny wyciek danych z wojska. Ponad 1,7 mln pozycji w internecie”, w którym napisano m.in., że do sieci wyciekła baza zasobów polskiego wojska. Według portalu, niektóre informacje są niezwykle cenne dla obcych wywiadów.

W porannym oświadczeniu MON – odnosząc się do sprawy – przekazało, że sprawa opisana przez portal jest szczegółowo analizowana przez służby.

W późniejszym komunikacie opublikowanym na stronach resortu MON oświadczyło:

„Po weryfikacji służb informujemy, że ujawniony w internecie katalog to część Jednolitego Indeksu Materiałowego prowadzonego przez Inspektorat Wsparcia czyli jednostkę odpowiedzialną za zakupy w Wojsku Polskim”.

„Indeks zawiera wyłącznie informacje powszechnie dostępne. Można je uzyskać m.in. na podstawie jawnie prowadzonych i publikowanych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego” – głosi oświadczenie resortu.

Ministerstwo podkreśliło, że „publikacja danych nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa ani funkcjonowania Sił Zbrojnych RP”.

Bezpieczeństwo państwa zagrożone. Gigantyczny wyciek z polskiej armii


(PAP)

20 KOMENTARZE

 1. Według specjalistów ponad 80% zasobów swojego wywiadu Rosjanie przeznaczają na dezinformację. Może nasze służby się uczą od najlepszych i ten wyciek ma na celu ogłupienie obcych wywiadów.

 2. Panie Ministrze : problemem nie jest to co wyciekło ( bo to co tajne mogło zostać nieopublikowane) tylko to, że w ogóle wyciekło !!!
  Zatem stwierdzenie że „publikacja danych nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa ani funkcjonowania Sił Zbrojnych RP” jest podobnie uspokajające jak stwierdzenie że : ,, co prawda mamy przebity bak ale i tak nie mamy w nim paliwa” LOL

 3. Polskie wojsko jest calkowicie przezroczyste dla panstw zachodnich i Izraela. To oznacza , ze rowniez dla Chin, Rosji i kazdego , kto zaplaci. Nawet w dobrym tonie jest przedstawianie przez polskich wojskowych ujawniania tajemnic jako wspolpracy sojuszniczej. Drugim zrodlem informowania swiata o tym , co sie dzieje w polskim wojsku jest obca agentura do dzisiaj nie usunieta.

 4. Afera z ujawnieniem danych generalnie jest korzystna dla Polakow. Uswiadamia ogolowi fakt , ze Polska nie posiada wartosciowych sil wojskowych.To moze zpobiec wciagnieciu nas przez naszych sojusznikow w wojne , ktorej na pewno nie wygramy i po ktorej nasza bardzo slaba pozycja negocjacyjna ulegnie dalszemu pogorszeniu

 5. Gdyby w tym kraju istniała jakaś państwowośc, to bym się bał. Obce wywiady bardzo dobrze wiedzą, jaki burdel panuje w syfie, od czasu gdy wypuszczono najlepsze narzędzia szpiegowskie jakie miała ludzkość: Facebooka oraz grę World of Tanks. W obu tych miejscach w sieci żołnierze sami przekazują wszystkim informacje n/t nadwiślańskiego burdelu.

 6. Nie wiem ile lat ma Pan minister Błaszczak ale jestem ciekaw czy był w wojsku jak to kiedyś bywało ? Ja odwaliłem dwa lata w IV Łużyckiej Brygadzie Saperów w Gorzowie Wielkopolskim…po niemiecku Landsberg…
  Dosłużyłem się starszego szeregowego i mógłbym Pana ministra zastąpić gdyby nie miał żadnego stopnia wojskowego…

  • To służyliśmy w tym samym okręgu,czyli Pomorskim OW.Ja mam wyższy stopień od Ciebie,😉 służyłem w 2 Brygadzie Łączności w Wałczu,nazwa niemiecka ,Deutsch Krone,J 1984-1986.

   • Oooo ! Tego się nie spodziewałem. Znam Wałcz, lasy, jeziora….Tam się ożeniłem w 1980 roku akurat w czasie trwania stanu wojennego. Żona rodowita Wałczanka. Siostra żony dalej mieszka w Wałczu…
    Ślub dawał mi ks. Kunicki, brat słynnej Haliny Konickiej który wtedy był tam proboszczem…
    Miło spotkać !

 7. niestety cześć mediów w Polsce jakich jak WP, czy niemiecki Onet i Interia, straciły wiarygodność. Pora odbudować Polskę bez zagranicy !

 8. Ojej teraz obcy wywiad dowie sie pod jakim numerem katalogowym zmagazynowany jest olowek i co najgorsze papier do drukarki. Skandal

 9. I tak jest ze wszystkim !!!! Proponuję pozamykać te antypolskie szczujnie i V kolumnę działającą bezkarnie w Polsce !!!!

Comments are closed.