Australijczycy mają DOŚĆ. Tłumy protestujących w Melbourne i Sydney [VIDEO]

Protest w Melbourne. / foto: screen Twitter: @NathanLivOnline
Protest w Melbourne. / foto: screen Twitter: @NathanLivOnline
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Przeciwko obowiązkowym szczepieniom, szprycowaniu dzieci i po raz drugi anulowanej wizie gwiazdy tenisa Novaka Djokovicia protestowały dziś tłumy Australijczyków na ulicach Sydney i Melbourne.

Policja w Sydney zamknęła niektóre części CBD (Central Business District – przyp. red.), ponieważ tysiące ludzie maszerowało m.in. przeciwko szprycowaniu dzieci przeciwko COVID-19. Tłum ciągnął się od Parku Księcia Alfreda do Hyde Parku.

Protest odbył się także w Melbourne, gdzie protestujący pokazali swoją solidarność z serbskim sportowcem. Podczas marszu pod nazwą „Sprzeciw wobec szaleństwa Australian Open” protestujący domagali się dopuszczenia Djokovica do gry, zaprzestania wprowadzania obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19 oraz zakończenia segregacji medycznej.

Czytaj więcej: Australian Open. Najnowsze informacje w sprawie Novaka Djokovicia

Protestujący skandowali między innymi „ręce precz od naszych dzieci, to nie są wasze króliki doświadczalne”. Manifestanci mieli ze sobą także rozmaite transparenty, m.in. „Trzymaj się z dala od naszych dzieci”, „Prawa człowieka mają znaczenie. Ręce precz od naszych dzieci”.

 

Do tej pory prawie 20 milionów Australijczyków otrzymało co najmniej dwie dawki szprycy przeciwko COVID-19, czyli prawie 80 procent populacji.

Źródło: 9news.com.au/Twitter

9 KOMENTARZE

  1. nie ma innej drogi, niż odebranie im władzy – wyłącznie siłowe z przejęciem lub rozbrojeniem policji, służb itd. Oni nie biorą pod uwagę opcji wycofania się

  2. Niechaj Bóg Miłosierny Was wszystkich na tej Ziemi walczących prowadzi do zwycięstwa nad demonami . Wspierajmy się, pomagajmy sobie bezinteresownie i nie dajmy się zabić. Widać już kres ich zbrodni.

  3. Władze Australii chciały w kraju zrobić nowe Auschwitz i w końcu społeczeństwo się budzi dzięki tenisiście z Europy.

    Szkoda, że te nasze małysze nie mają jaj i podobnego poziomu intelektualnego co Djokovic, tylko chodzą zdziwieni, że po trzeciej szprycy mają wynik pozytywny, ha ha.

  4. widzę tam transparenty Solidarly czyli jakieś nawiązanie do Solidarności, żeby tylko jakiś bolek tam nie przeniknął!

Comments are closed.