Ustawa Hoca. Polacy podzieleni w sprawie „apartheidu sanitarnego w outsourcingu pracodawców” [SONDAŻ]

Czesław Hoc/Fot. PAP
Czesław Hoc/Fot. PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Za daniem prawa pracodawcom do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, opowiada się 43 proc. badanych, przeciwne zdanie ma 45 proc. – wynika ze styczniowego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Ankietowani pytani byli, czy według nich pracodawca powinien mieć prawo sprawdzenia, czy pracownik się zaszprycował.

Za takim prawem dla pracodawcy opowiedziało się 43 proc. badanych, w tym 23 proc. wskazało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a 20 proc. „raczej tak”. Przeciw daniu pracodawcom takiego prawa jest 45 proc. badanych, w tym 30 proc. odpowiedziało „zdecydowanie nie”, a 15 proc. „raczej nie”. 12 proc. badanych nie miało zdania na ten temat.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy za daniem pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników jest 60 proc., a przeciw 32 proc. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej za jest 75 proc., a przeciw 19 proc. Wśród wyborców Polski 2050 za jest 62 proc., a przeciw 29 proc.

W listopadzie ub.r. za przyznaniem pracodawcom tego prawa było 47 proc. badanych (zdecydowanie za 26 proc., raczej za – 21 proc.), przeciwnego zdania było 44 proc. (zdecydowanie przeciw 31 proc., raczej przeciw – 13 proc.), zdania nie miało 9 proc.

Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy za daniem pracodawcom prawa weryfikacji zaszczepienia pracowników w listopadzie było 54 proc., a przeciw 39 proc. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej za było 76 proc., a przeciw 19 proc. Wśród wyborców Polski 2050 za było 58 proc., a przeciw 35 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) – samodzielne wypełnienie ankiety internetowej na panelu internetowym. Zostało przeprowadzone od 7 do 10 stycznia 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1071 Polaków.

Segregacja coraz bliżej. Komisja Zdrowia klepnęła „Projekt ustawy o zaprowadzeniu apartheidu sanitarnego w outsourcingu pracodawców”

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. To pracodawców powinno sie w pierwszej kolejności zapytać, a dopiero później pospólstwo. Pospólstwo jest ogłupiale propagandą i jadem nienawiści przeciw wątpiącym i obawiających się korzyści płynących z przyjęcia zajzajeru.

  2. Nie znają projektu ustawy, to co mówił Masny u Łukszy Art. 4 ust.1 jeśli to się nagłośni to poparcie dla sprawdzania szpryc spadnie, a i tak jest koszmarnie dużo ludzi o mentalności niewolników.

  3. Jak mamy w polszy 43% kretynow ktorzy sami glowe pod topor podkladaja – to juz chyba male szanse na cokolwoek sa.Wojna polsko polska jak zwykle

  4. Polacy się obudzą jak im np prąd odetną. W tym bublu prawnym jest zapis ze firma musi mieć za szprycowanych kontrahentów i klientów żeby nie podlegać pod lock down. Jak myślicie kogo może np Tauron odłączyć od prądu lub internetowy usługodawca albo ciepłownia?

Comments are closed.