Czesław Hoc.
Poseł PiS Czesław Hoc. (Fot. PAP)
Zaostrzająca segregację sanitarną w Polsce ustawa autorstwa Czesława Hoca z PiS definitywnie przepadła. Zwolennik sanitarnej tyranii mówi jednak o nowym projekcie i „zdecydowanych działaniach”.

Według najnowszych zapowiedzi rządowych, zamiast ustawy 1846, zaostrzającej segregację sanitarną w Polsce, do Sejmu ma wpłynąć nowy projekt.

O jego szczegółach – poza mglistymi zapowiedziami – niewiele jednak wiadomo.

Rąbka tajemnicy uchylił sam poseł Hoc, zwolennik covidowego zamordyzmu.

Michalkiewicz. The Movie

Projekt jest w Sejmie, ale nie ma jeszcze numeru. Jest analizowany – powiedział zagajony przez dziennikarzy na korytarzu sejmowym.

Ideą projektu 'lex Hoc’ było propagowanie testowania, w tym nowym projekcie, właściwie to jest uzupełnienie tamtego projektu, też główną ideą jest testowanie – powiedział Hoc.

Jak dodał, chodzi nie tylko promocję testowania, ale też „o wewnętrzny imperatyw testowania”, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Forma projektu już jest, konsensus jest, dopracowujemy kwestie, które dadzą nam perspektywiczne i racjonalne przesłanki do zdecydowanych działań – dodał.

Rząd nie odpuszcza. Bosak: „Mówili o szybkiej ścieżce kar dla lekarzy i pacjentów. Miałaby dotyczyć i szczepień, masek, i testowania przymusowego. To nic dobrego nie da”