Premier z rodziną EWAKUOWANI. Ogromny protest przeciw covidowym obostrzeniom i obowiązkowi szczepień [VIDEO]

Justin Trudeau oraz kadry z protestu w Ottawie. / foto: PAP / screen Twitter: @TPostMillennial / screen Twitter: @AnonymeCitoyen (kolaż)
Justin Trudeau oraz kadry z protestu w Ottawie. / foto: PAP / screen Twitter: @TPostMillennial / screen Twitter: @AnonymeCitoyen (kolaż)
REKLAMA
Jak donosi portal cbc.ca kanadyjski premier Justin Trudeau z rodziną zostali przeniesieni w „tajne miejsce”, w związku z protestami przeciwko covidowym obostrzeniom i obowiązkowi szczepień, które mają wywoływać obawy o bezpieczeństwo. Biuro premiera nie potwierdziło tych doniesień.

Rodzina Trudeau miała opuścić swój dom ze względu na „obawy o bezpieczeństwo” w związku z tzw. konwojem wolności, czyli protestem, w którym udział biorą głównie kierowcy ciężarówek, wymierzonym w covidowe obostrzenia i obowiązkowe szczepienia.

Przypomnijmy, iż w sobotę (29 stycznia – red.) rano informowaliśmy o tym, że licząca 70 kilometrów kawalkada składająca się z tysięcy ciężarówek i samochodów osobowych przybyła do stolicy ze wschodu i zachodu Kanady.

REKLAMA

Czytaj także: Czy to już kontrrewolucja? Konwój Wolności dotarł do Ottawy

Tłum protestujących

Konwój tysięcy ciężarówek i tłum protestujących dotarł na Parliament Hill (Wzgórze Parlamentarne – przyp. red.), , aby przeciwstawić się obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 i innym restrykcjom wprowadzonym pod pretekstem mniemanej pandemii.

W sobotę tłum ludzi, mimo ostrzeżeń przed ekstremalnie niskimi temperaturami, pojawił się na Parliament Hill, dołączając tym samym do grupy kierowców ciężarówek, którzy zaczęli przybywać na miejsce w piątek późnym wieczorem.

Jak donosi portal cbc.ca „oczekuje się, że w najbliższych godzinach do centrum miasta przybędzie ich znacznie więcej, ponieważ kierowcy ciężarówek i ich zwolennicy opuszczają punkty zborne na wschodnich i zachodnich krańcach Ottawy, kierując się do Parliament Hill”.

Na ciężarówkach, które zebrały się wzdłuż Wellington Street przed budynkami parlamentu, można zobaczyć transparenty potępiające covidowe obostrzenia, rzekome działania na rzecz tzw. zdrowia publicznego oraz samego premiera Justina Trudeau.

Niektórzy protestujący ostrzegają, że kontynuowanie restrykcji związanych z COVID-19, doprowadzi do tego, iż w Kanadzie zapanuje komunizm. Jak do tej pory protest przebiega pokojowo, organizatorzy wzywają rosnący tłum do zachowania spokoju.

Tymczasem portal cbc.ca podaje, powołując się na źródła, że ze względów bezpieczeństwa Trudeau i jego rodzina zostali przeniesieni do nieujawnionego miejsca.

Premier wraz ze swą rodziną nie przebywają już w swoim domu, Rideau Cottage, który znajduje się około czterech kilometrów od epicentrum protestu.

Biuro Premiera przekazało, że nie może komentować miejsca pobytu Trudeau z powodów bezpieczeństwa. Jego plan podróży, który zwykle wymienia miasto, w którym przebywa, mówi tylko, że jest w „regionie stolicy kraju”.

Źródło: cbc.ca/thepostmillennial.com/nczas.com

REKLAMA