Braun OSTRO o sejmowej hucpie: Nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków podniesiono do rangi głównej zasady ustrojowej

Grzegorz Braun/Fot. PAP
Grzegorz Braun/Fot. PAP
REKLAMA
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun został we wtorek po raz kolejny wykluczony z obrad Sejmu. Powodem, tradycyjnie, był brak maski. Jednak tym razem marszałek Sejmu Elżbieta Witek zignorowała wyrażony przez posła sprzeciw wobec skrócenia regulaminowego czasu ws. rządowej ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Po wykluczeniu z obrad Sejmu Grzegorz Braun odniósł się do sprawy na Twitterze.

„Sprzeciwiam się procedowaniu ustawy 2069, która poprzez uprzywilejowanie przybyszów uczynić ma z Polaków obywateli drugiej kategorii, a przy okazji pod pretekstem wojny & pandemii gwarantować ma m.in. bezkarność przestępstw urzędniczych” – napisał.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ: Hańba w Sejmie! Witek ignoruje sprzeciw. Braun wykluczony z obrad [VIDEO]


„Regulamin Sejmu wymaga, by po wypowiedzeniu przez bodaj jednego posła słowa «Sprzeciw!» jego ew. odrzucenie było głosowane – ja formalności dopełniłem, marsz. @elzbietawitek nie” – zaznaczył Braun.

„W normalnej sytuacji i w państwie prawa byłoby to oczywistą podstawą do stwierdzenia nieważności całej dalszej procedury legislacyjnej związanej z drukiem nr 2069…” – podkreślił.

Braun jest jednak realistą. „Ale to jest państwo bezprawia, państwo @pisorgpl, w którym nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków (art.231 kk) podniesiono do rangi głównej zasady ustrojowej” – skwitował.

REKLAMA