Papież Franciszek, Robert Winnicki Źródło: PAP, YouTube, collage
Papież Franciszek, Robert Winnicki Źródło: PAP, YouTube, collage
REKLAMA
Robert Winnicki z Konfederacji przepowiada ogromne zmiany w Kościele Katolickim. Według polityka zbliża się koniec takiego funkcjonowania tej instytucji, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

„Ponad 70 biskupów z czterech kontynentów podpisało się pod listem upominającym biskupów z Niemiec w sprawie Drogi Synodalnej. Media wskazują, że inspiracją do tego aktu był list abp. Stanisława Gądeckiego do bp. Georga Bätzinga” – podaje portal pch24.pl.

Dalej czytamy, że „sygnatariusze zwracają uwagę na błędy, w jakie popada niemiecka Droga Synodalna i wzywają do wierności Ewangelii” a pod listem podpisali się Amerykanie, Kanadyjczycy i wielu Afrykanów.

REKLAMA

Sprawę w swoich mediach społecznościowych skomentował poseł Konfederacji – Robert Winnicki. Parlamentarzysta uważa, że „powoli ale konsekwentnie kończy się katolicyzm papocentryczny”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Za pluralizmem i decentralizacją (najczęściej o charakterze rozkładowym) w sprawach doktryny przyjdzie tendencja do decentr. administracyjnej – napisał na Twitterze polityk Konfederacji.


Czytaj także:


 

REKLAMA