Ostre wystąpienie Brauna w Sejmie! Marszałek stwierdziła, by „zażył leki” [VIDEO]

Gorąca dyskusja w Sejmie ws. aborcji. Marszałek Gosiewska odebrała głos Braunowi.
Gorąca dyskusja w Sejmie ws. aborcji. Marszałek Gosiewska odebrała głos Braunowi. (Fot. YouTube/4Mens TV)
REKLAMA
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, prowadząc obrady, zasugerowała posłowi Grzegorzowi Braunowi, by zażył leki. Była to odpowiedź na ostre wystąpienie polityka Konfederacji w kwestii skutków wprowadzanego pod pretekstem koronawirusa lockdownu.

Rząd przygotowuje kolejną ustawę mającą wzmocnić instytucję rodziny. Tym razem pod nazwą „Rządowy projekt ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich”.

Podczas obrad sejmowych na mównicę wyszedł poseł Konfederacji Grzegorz Braun i podkreślił, że to rząd w ostatnich dwóch latach niszczył życie nieletnim, zamykając ich w domach, wprowadzając koronawirusowe nakazy i zakazy.

REKLAMA

Życie dzieci i młodzieży w ostatnich dwóch latach przemieniliście w 'nowy świat’. Pan premier Morawiecki zapowiadał 'nową normalność’. Dzieci i młodzież przez dwa lata przetrzymywaliśmy w tej 'nowej normalności’, z której niektórzy do końca życia już się wydostaną – rozpoczął Braun.

Następnie mówił o „horrorze narodowym”, a na dowód tego podał znaczny wzrost prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w trakcie lockdownów, nakazów i zakazów.

Dzieci i młodzież od 30 proc. do 40 proc. częściej próbują odebrać sobie życie w Polsce. To skokowy wzrost w dobie 'nowej normalności’ premiera Morawieckiego. W niektórych gminach – na przykład w Raciborzu – wzrost prób samobójczych wśród nieletnich przekroczył 50 proc. Na szczęście nie wszystkie z efektem ostatecznym i nieodwracalnym – kontynuował Braun.

Skoro chcecie pomóc – zwrócił się do rządu – to przydałyby się najpierw oznaki świadomości tego, że została dokonana zbrodnia na młodym pokoleniu – podkreślał szkody, jakie nastąpiły w następstwie covidowej polityki.

Zapakowanie dzieci i młodzieży na kwarantanny, lockdowny w szkołach i demoralizacja. Oswajanie młodego pokolenia z kłamstwem, krętactwem pod patronatem władz Rzeczpospolitej Polskiej. Hipokryzja, koniunkturalizm, kłamstwo, oszustwo, lekcje prowadzone zdalnie. Oswajanie z odejściem od norm cywilizowanych – wyliczał.

Braun zwrócił się także do ministra sprawiedliwości o dane, które wskazywałyby w ilu przypadkach nie udało się wykryć sprawców przestępstwa dlatego, że osoba je popełniająca miała na sobie maskę.

Przez ostatnie dwa lata doprowadziliście do skokowej destrukcji instytucji rodziny. Doprowadziliście do tego, że są rodziny, w których dziadkowie przez dwa lata nie widzieli wnuków, nie spotkali się z nimi na święta – mówił o tym, jaki wpływ covidowa polityka miała na instytucję rodziny.

W tym momencie Braunowi skończył się czas, a prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Gosiewska wyłączyła mikrofon. Następnie wyszła ze swojej roli i skomentowała wystąpienie Brauna

Jak widać, resocjalizacja przydałaby się nie tylko młodym ludziom. Panie pośle, tu nawet resocjalizacja by nie pomogła. I lekarz, i inne rzeczy również – skomentowała wystąpienie Brauna Gosiewska.

Braun z sali odpowiedział Gosiewskiej, by „miarkowała swoją bezczelność” .

Proszę uspokoić się, może zażyć leki – rzuciła Gosiewska.

Podczas kolejnego z wystąpień nastąpiła kontynuacja retoryki o „zażyciu leków” przez Gosiewską. Więcej na ten temat w tym miejscu.

Wystąpienie Brauna i komentarze Gosiewskiej można obejrzeć poniżej.

REKLAMA