Niedzielski i spółka przedłużyli obowiązek noszenia masek do końca wakacji

Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
REKLAMA
Maski zostają z nami na dłużej. Premier Mateusz Morawiecki z minister zdrowia Adamem Niedzielskim podjęli decyzję o przedłużeniu obowiązujących oficjalnie zasad.

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z którą obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaje przedłużony do 31 sierpnia 2022 r.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

REKLAMA

Zapisano w niej przedłużenie do 31 sierpnia 2022 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego.

Oznacza to, że – oficjalnie – do końca wakacji maski należy nosić w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza oraz w aptekach.

A co po wakacjach? Tego na razie nie wiadomo. Niedzielski sugerował ostatnio, że należy być przygotowanym na powrót niektórych obostrzeń, restrykcji, zakazów i nakazów.

REKLAMA