Ukrywane nagranie i WIELKI RESET. Berkowicz pyta: z kim współpracuje Morawiecki? [VIDEO]

Konrad Berkowicz.
Konrad Berkowicz. (Fot. PAP)
REKLAMA
Z kim i w jakim celu współpracuje Morawiecki? – pyta Konrad Berkowicz podczas Konferencji z Grzegorzem Braunem i Robertem Winnickim.

Wiceprezes partii KORWiN przypomniał o sprawie sprzed około roku, gdy propisowskie media próbowały ukryć pewien wywiad, w którym być może przedstawiciel rządu powiedział zbyt wiele.

Pisaliśmy o tym szerzej: Program Stankiewicz zniknął z Republiki. Teraz dziennikarka pożegna się ze stacją? Ujawniła powody cenzury

REKLAMA

– Przypomnijmy sobie, że we wrześniu ubiegłego roku redaktor Stankiewicz przeprowadziła wywiad z przedstawicielem rządu. Wywiad na temat bardzo niepokojących – delikatnie mówiąc – informacji, jakoby rząd Morawieckiego podpisał jakiś harmonogram likwidacji polskich kopalń, polskiej energetyki węglowej – przypomniał Konrad Berkowicz.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

– I przypomnijmy, że program ten wywołał kilkudniowy mały skandal, ale nie dlatego, że został opublikowany, ale dlatego, że jego publikacja została zatrzymana. Wyciekły tylko fragmenty – wspomina korwinista.

– Dziś okazuje się, że publikacja została zatrzymana nie dlatego, że redaktor Stankiewicz powtarzała jakieś fejk niusy, czy coś takiego, tylko właśnie dlatego, że redaktor Stankiewicz tam, okazało się, miała właściwe informacje, bo dziś okazuje się, że premier Morawiecki, żeby dostać jałmużnę z Unii Europejskiej w ramach KPO podpisał zgodę m.in. właśnie na likwidację polskich kopalń, na likwidację polskiej energetyki węglowej – uważa lider struktur partii KORWiN w Małopolsce.

Berkowicz stwierdza, że Morawiecki oszukał „nie tylko Polaków”, ale najwyraźniej również polityków PiS.

– Jeżeli prawdą jest to, co mówi poseł Suski, że on głosując za KPO, nie został poinformowany o tych warunkach, to wygląda na to, że premier Morawiecki nie tylko nie działa w interesie Polski, ale nawet nie działa wspólnie z własnym środowiskiem politycznym – stwierdza wolnościowiec.

– Pytanie z kim w takim razie i w jaki celu współpracuje? W jakim celu godzi się tak naprawdę na taki wielki reset, który na rzuca m.in. Unia Europejska, bo […] tam są jeszcze inne absurdalne warunki, na które Polska się godzi – mówi Berkowicz.

Cała konferencja:

REKLAMA