Program Stankiewicz zniknął z Republiki. Teraz dziennikarka pożegna się ze stacją? Ujawniła powody cenzury

Ewa Stankiewicz i Piotr Naimski/Fot. screen Twitter
Ewa Stankiewicz i Piotr Naimski/Fot. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Ewa Stankiewicz oświadczyła, że „chyba trzeba” pożegnać się z Telewizją Republika. To pokłosie – najpierw wstrzymania – a potem zdjęcia z anteny jej programu „Otwartym tekstem”. Dziennikarka zadała w nim trudne pytania ministrowi Piotrowi Naimskiemu.

„Program Otwartym Tekstem znika z anteny. Z ciężkim sercem chyba trzeba powiedzieć „Do widzenia” Republiko” – napisała Stankiewicz.

„Myślę, że mój wywiad z ministrem Naimskim zdjęty z anteny na krótko przed emisją – nigdy nie będzie wyemitowany w Telewizji Republika. I to nie ze względu na energetykę, ale inny, równie bulwersujący wątek, który Łukasz Jankowski poruszył w dzisiejszym wywiadzie Radia WNET w ostatnich 2 minutach załączonej poniżej jego rozmowy z ministrem. Dziękuję Łukaszu!” – napisała.

Chodzi o wątek związany z Oliegiem Deripaską. Według Jankowskiego, prawdopodobnie mógł on „maczać palce” przy katastrofie smoleńskiej. Teraz buduje on Baltic Pipe.

„Moim zdaniem wielomiliardowe kontrakty dla Strabagu-Rasperii-Deripaski w Polsce są możliwe dzięki wieloletniemu zaniechaniu odpowiednich organów, w tym przede wszystkim obowiązku wpisania Deripaski na listę podmiotów wysokiego ryzyka w rekomendacjach Raportu podkomisji z badania katastrofy, który powinien być opublikowany przez Macierewicza co najmniej 4 lata temu. Blisko już 6-letnim medialnym opowieściom o Smoleńsku towarzyszą w badaniu tej zbrodni podstawowe zaniechania działań o wadze prawnej” – oceniła Stankiewicz.

Przypomnijmy, że pod koniec września w Telewizji Republika miał zostać wyemitowany program Ewy Stankiewicz „Otwartym Tekstem” z udziałem sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego. W ostatniej chwili został jednak zdjęty z anteny.

Szef Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz twierdził, że program nie ukazał się, bo „nie został oddany do kolaudacji”. – A to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji – tłumaczył w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Dziennikarka TV Republika zadała niewygodne pytania ministrowi. Odcinek spadł z rowerka. „Zerwę pani ten program” [VIDEO]

 

25 KOMENTARZE

 1. Sekciarze smoleńscy w szoku: śmierdzące ruskie onuce z PiSdobolszewii opłacają „zamachowca” Derpiaskę, co to się miał zamachnąć na kacapskiego kurdupla Kaczyńskiego; a na pierwszym planie lewa ręka moskiewskiego szura Macierewicza, stypendysta Kiszczaka – plugawy parch Naimski.

  • Ale jak to? Przecież to pisiory szczekały, że Konfa fo ruskie onuce. Nawet Sakiewicz tak szczekał.
   A tu się okazuje, jak jest – pis, peło, jedno zło!

 2. i niech mi ktoś powie że PiS nie zamienił się w PO, że nie jest w tym samym miejscu co PO w 2013 roku xD Dosłownie jest tak samo, obłuda, kłamstwo, zakłamanie, oszustwo, propaganda, cenzura, pycha!!!!!

  • ziomek, ja pamiętam pisd w 2006. nie było lepiej, tylko mnie wymagań z eurokołchozu to realizowania. oni się w nic nie zmienili, tradycyjnie z czasem gAwno wypłynęło na wierzch.

 3. Sakiewicz sprzedal sie Jaroslawowi do tego stopnia ze nie moze sam juz nawet kiwnac palcem . Tv Republika Trwam niestety nie da sie ogladac podobnie jak Tvp. To stacje ktore sa tylko tubą propagandy Pis

  • A mogłaby z panem Naimskim mówić o holokauście.
   Dowiedziałaby się, że cała jego rodzina w nim zginęła, a on, jak A. Michnik, urodził się już po zamordowaniu jego rodziców. To jest prawdziwa reporterska sensacyjna robota.
   To są niesamowite historie, których nikt nie pomyśli cenzurować.

 4. PO-PiS degeneratow, zdrajcow, pazernych niedolegow, magdalenkowych nihilistow, klamcow i faryzejskich obludnikow bez czci i wiary

 5. Jak nie ruska onuca z szpionem Sakiewiczem, to znowu sanhedryn Kaczyńskiego, taka pisowsko-peowska banda na bandzie chce zniszczyć gospodarkę i sprzedać Polskę w obce łapska pod nazwą Nowy Ład.

 6. PiS zbudowało totalitaryzm, jeśli dziennikarzom i lekarzom knebluje się usta to to jest totalitaryzm zbudowany przez najgłupszy sort na zagraniczne zlecenie. Najgłupszy sort nie zdaje sobie sprawy, że będzie pierwszą ofiarą tego totalitaryzmu bo mu się wydaje, że jest elytą.

 7. Nie chyba tylko napewno,marnuje się pani w tej zabawce sakiewicza,vide kaczyńskiego.Pani jest zbyt rzetelna do tej układanki,głowa do góry,Polacy łakną prawdy jak kania dżdżu.

 8. Myslalem ze media Sakiewicza sa w jakims stopniu niezalezne lecze reklamowanie wirusa i szczepionek przez Sakiewicza bylo dla mnie czerwonym swiatlem. Teraz djecie niewygodnej prawdy jest juz gwozdziem do trumny.

 9. Pierwszy sekretarz partii pogroził palcem i dziennikarz został usunięty, w ten sposób Kaczyński podziękował pani red. Stankiewicz za ofiarną pracę reportera wyjaśniającego kulisy katastrofy smoleńskiej.

  Podobnie podziękował Polakom za współczucie i żałobę po prezydencie, poprzez pałowanie, gazowanie, mandaty i gnojenie ludzi za brak brudnej szmaty na gębie, co skończyło się 150 tys. zgonów pacjentów opuszczonych przez ministerstwo śmierci.

 10. Pamiętam, że wespół z Braunem utworzyła Ruch Kontroli Wyborów w 2015 a po wyborach oddała go niejakiemu Orłowi, żydowi, który szefował nim do niedawna z pewnym Targalskim, czyli kundlom Sakowicza właśnie.

  Więc logiczne pytanie – czy pani Stankiewicz nie taka błyskotliwa za jaką usiłuje uchodzić, czy też po prostu w stary sprawdzony np. przez Michnika sposób uwiarygadnia się.

 11. Pamiętam jak ta kobieta ośmieszyła się w wywiadzie z prof.Wolniewiczem. Wali mnie gdzie ona będzie i co będzie robić !!!
  Po 1989 roku nie mieliśmy Polskiego rządu.

Comments are closed.