Dantejskie sceny na stadionie w Gdańsku. Cztery osoby zatrzymane

Bójka na meczu Lechii w Lidze Konferencji
Bójka na meczu Lechii w Lidze Konferencji. / foto: screen Twitter (kolaż)
REKLAMA

Gdańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w związku z udziałem w bójce i uszkodzeniem mienia, do których doszło na terenie stadionu podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev. Policja zapowiada kolejne zatrzymania chuliganów.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała PAP, że policjanci cały czas prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji i zatrzymania kolejnych osób, które w czwartek na terenie stadionu wzięły udział w bójce.

REKLAMA

Gdańscy policjanci wspólnie z mundurowymi z oddziału prewencji zabezpieczali wczorajszy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Lechia Gdańsk i Akademija Pandev.

Po godzinie 20 na terenie stadionu doszło do bójki między pracownikami ochrony a kibicami Lechii. – Organizator imprezy, który odpowiada za bezpieczeństwo na stadionie podczas imprezy masowej, nie zawnioskował o wejście na stadion policjantów. W wyniku zdarzenia cztery osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala – dodała Ciska.

Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady, przesłuchują świadków, zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu, a także nagrania z portali internetowych oraz mediów społecznościowych i szczegółowo je analizują.

W czwartek wieczorem kryminalni z komendy miejskiej i policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat, którzy podejrzewani są o udział w bójce oraz o uszkodzenie mienia.

Kolejne zatrzymania w sprawie są tylko kwestią czasu. Na tę chwilę łącznie 4 mężczyzn jest w dyspozycji policjantów w związku z tym zdarzeniem – tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

Wielka zadyma i dantejskie sceny w Gdańsku. Mecz przerwany z powodu zamieszek na trybunach [VIDEO]

REKLAMA