Za Wołyń odpowiedzialni są… Niemcy? Bosak komentuje słowa Morawieckiego

Mateusz Morawiecki, Krzysztof Bosak Źródło: PAP, collage
Mateusz Morawiecki, Krzysztof Bosak Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Mateusz Morawiecki podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej wypowiedział kilka kontrowersyjnych słów, z których może wynikać, iż warszawski polityk za rzeź na Polakach wini Niemców.

– Do nasilenia zbrodni na Wołyniu dochodziło w latach 1942-1944. Kto wtedy panował na tych ziemiach? Niemcy. Oni byli panami życia i śmierci Polaków, Ukraińców i Żydów. I to oni jednocześnie odpowiadają za zbrodnię wołyńską. Jako rządzący ówczesną częścią kresów II Rzeczpospolitej. Przypomnijmy o tym także –
powiedział premier pisowskiego rządu podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej: Morawiecki obiecuje: Nie spocznę dopóki nie odnajdziemy wszystkich grobów na Wołyniu

REKLAMA

Słowa warszawskiego polityka skomentował poseł Konfederacji – Krzysztof Bosak. Prawicowy parlamentarzysta nie zgadza się na narrację przemycaną w przemówieniu Morawieckiego.

„Stop fałszowaniu historii przez premiera Morawieckiego. Stop poniżaniu Polaków w rocznicę ludobójstwa Polaków z Kresów. Stop występowaniu liderów państwa polskiego w roli kiepskich publicystów i rzeczników państwa ukraińskiego. Przestańcie hańbić Polskę swoimi manipulacjami” – napisał w swoich mediach społecznościowych Krzysztof Bosak.

REKLAMA