Mentzen znów cenzurowany w Poznaniu! Nocny Targ Towarzyski nagle odmówił. „Piwo z Mentzenem” pod znakiem zapytania

Piwo z Mentzenem w Bielsku-Białej/Fot. Twitter Kongres Polskiego Biznesu
Piwo z Mentzenem w Bielsku-Białej/Fot. Twitter Kongres Polskiego Biznesu
REKLAMA

Sławomir Mentzen znów jest cenzurowany w Poznaniu. Lokal, w którym miało się odbyć coroczne „Piwo z Mentzenem”, na trzy przed wydarzeniem odmówił realizacji usługi. Jako powód wskazano „niewłaściwe” poglądy polityka Konfederacji.

„Piwo z Mentzenem” to coroczna wakacyjna trasa zyskująca coraz większą popularność. Na spotkania z politykiem Konfederacji przychodzą tłumy.

REKLAMA

Tegoroczna edycja „Piwa z Mentzenem” rozpoczyna się w najbliższy piątek, 22 lipca w Bydgoszczy. Dzień później Mentzen miał się spotkać ze swoimi sympatykami w Poznaniu. Wydarzenie to stanęło jednak pod dużym znakiem zapytania.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Polityk Konfederacji poinformował, że Nocny Targ Towarzyski, w którym impreza miała się odbyć, nagle odmawia wykonania umowy i udostępnienia miejsca. „Ponieważ mam prawicowe poglądy” – taki powód podano.

„Nie będę już pisał, co sądzę o takim podejściu, gdy najpierw się kogoś zaprasza lub zgadza na przeprowadzenie wydarzenia, a potem odwołuje to z powodów poglądów politycznych. Szkoda czasu na wyzłośliwianie się, czy wytykanie lewicowym oszołomom ich hipokryzji, zakłamania i braku elementarnej przyzwoitości” – komentuje sytuację Mentzen.

„Moja ekipa nie ma w tym momencie żadnego pomysłu na alternatywne miejsce. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł, zna dobre miejsce, ma kontakty, to proszę o wiadomość. Jeżeli nic się nie uda znaleźć, będę musiał niestety odwołać swój przyjazd do Poznania w tym roku” – dodał pomysłodawca wydarzenia „Piwo z Mentzenem”.

To nie pierwszy raz, gdy akurat w postępowym i rzekomo tolerancyjnym Poznaniu Mentzen cenzurowany jest za swoje poglądy. Przypomnijmy, że niedawno ekspert podatkowy miał być jednym z prelegentów „XV Majówki Podatkowej” organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Uczelnia znienacka poinformowała jednak, że nie wyraża zgody na prelekcję wiceprezesa partii KORWiN. Powód? Niewłaściwe poglądy polityczne, które przecież nie mają nic wspólnego z tematem wykładu.

Mentzen: Mam czarno na białym, że zostałem usunięty za poglądy. Odczytuję to sobie jako zaszczyt

REKLAMA