Artur Dziambor. / Foto: screen YouTube: polsatnews.pl
Artur Dziambor. / Foto: screen YouTube: polsatnews.pl
REKLAMA

Artur Dziambor, prezes partii Wolnościowcy i lider Konfederacji na Kaszubach, w wywiadzie dla „Gazety Finansowej”, mówi m.in. o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość niezasłużenie przypisuje sobie zwalczenie bezrobocia.

– To będzie wielki sukces związków zawodowych w momencie, gdy zakażą pracy w taki sposób, w jaki przedsiębiorca chce ją prowadzić, to będą mieli dokładnie odwrotnie, czyli zamiast tworzenia miejsc pracy, będzie znikanie miejsc pracy – stwierdził Artur Dziambor w wywiadzie dla „Gazety Finansowej”.

REKLAMA

Dalej szef Wolnościowców stwierdza, że „jeżeli rząd robi na złość przedsiębiorcy, za każdym razem źle to się kończy dla rządu, bo przedsiębiorca po prostu przenosi się na inną formę prowadzenia swojej firmy, albo redukuje właśnie zatrudnienie i wtedy to też jest jakiś problem”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– Ja przypomnę, że ten rząd, to jest rząd, który propagandowo, absolutnie niezgodnie z prawdą, używa dalej o bezrobociu. Każdego dnia właściwie słyszymy w różnych wywiadach, że po pierwsze to oni dali 500 plus, a po drugie to za ich rządów jest najniższe bezrobocie – mówi Artur Dziambor.

Lider Konfederacji na Kaszubach stwierdza, że „to bezrobocie nie jest w żaden sposób ich zasługą”. – Najgorsze jest to, że ludzie wierzą, że naprawdę jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość sprawia, że ludzie mają pracę. Nic nie sprawia, że ludzie mają pracę Prawo i Sprawiedliwość. My po prostu jesteśmy krajem ludzi przedsiębiorczych, a że jesteśmy cały czas krajem na dorobku i ludźmi, którzy pracują na początku za najniższą krajową, to nas po prostu nie stać na bezrobocie i w jakiś sposób sobie musimy radzić, a Prawo i Sprawiedliwość tak bezczelnie to wykorzystuje, że można odnieść wrażenie, że to dzięki nim ludzie mają firmy i prace. Tymczasem oni przez ostanie 7 lat nic nie zrobili dla ludzi prowadzących działalności – stwierdza Artur Dziambor.

Wolnościowcy: Skandaliczne słowa minister finansów. PiS pcha nas ku przepaści! [VIDEO]

REKLAMA