Karol Pęczek (KORWiN) Źródło: Twitter/Konfederacja
Karol Pęczek (KORWiN) Źródło: Twitter/Konfederacja
REKLAMA

Likwidacja podatku Belki idzie w kontrze do wszystkich pomysłów rządu, które były proinflacyjne – mówił podczas konferencji w Sejmie Karol Pęczek z małopolskiego oddziału partii KORWiN.

Podatek Belki, czyli podatek od dochodów kapitałowych, płaci się od zysków kapitałowych, czyli od tego, co udało się zarobić na inwestycji. Konfederacja apeluje, by znieść tę niesprawiedliwą opłatę, którą karze się ludzi za to, że zarabiają.

REKLAMA

– Ten pomysł prezentowany przez Konfederację to pomysł, który idzie w kontrze do wszystkich pomysłów rządu, a były to przede wszystkim pomysły proinflacyjne – mówił w Sejmie Karol Pęczek (KORWiN). – W przeciwieństwie do nich nasz pomysł ma zamiar zachęcić Polaków do oszczędzania, ma zamiar w ten sposób właśnie zachęcić do tego, żeby te pieniądze były ściągane z rynku.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Pęczek przypomina, że do tek pory projekty PiS napędzały „drożyznę”. – To były na przykład tarcze covidowe, to była 14. emerytura, to był dodatek węglowy.

Małopolski polityk przypomina, że „tylko i wyłącznie Konfederacja konsekwentnie miała odwagę głosować przeciwko tym proinflacyjnym projektom”.

– Tylko i wyłącznie Konfederacja, ponieważ pozostałe ugrupowania, nawet jeśli krytykowały te pomysły rządu, na koniec i tak za nim głosowały – mówił korwinista w Sejmie.

Pęczek wymienia tu na przykład 14. emeryturę. – Często nawet nie tylko, że popierały to rozwiązanie, ale nawet szły dalej, krytykowały to, że rząd nie idzie jeszcze dalej – mówi polityk z Krakowa.

Korwinista wspomina tu m.in. o dyskusji nad dodatkiem węglowym. – Jeszcze gorsze rozwiązanie proponował tu chociażby PSL – 6 tys. dodatku zamiast 3 tys. – przypomina Pęczek.

Małopolski polityk stwierdza na nagraniu, że „powinniśmy podejmować działania, które przyniosą wyhamowanie inflacji, a nie będą ją dalej napędzać”.

Dziambor rozjeżdża rząd! „Szybko, zanim do nas dotrze, że to bez sensu”

REKLAMA