Czerwonogród. W tym rejonie spadły rosyjskie pociski Źródło: Google Maps
Czerwonogród. W tym rejonie spadły rosyjskie pociski Źródło: Google Maps
REKLAMA

„Rosyjski pocisk manewrujący trafił we wtorek w system rakietowy w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy. Pozostałe siedem rosyjskich rakiet zostało strąconych” – informuje dowództwo sił powietrznych Ukrainy na Facebooku.

Szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki poinformował na Telegramie, że rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na powiat czerwonogrodzki.

REKLAMA

Wojna na Ukrainie. Jak daleko od polskiej granicy?

Powiat czerwonogrodzki, który zaatakowali Rosjanie, leży niedaleko – zaledwie 15 km od – granicy polsko-ukraińskiej. „Rosyjski pocisk manewrujący trafił we wtorek w system rakietowy w obwodzie lwowskim na zachodzie Ukrainy. Pozostałe siedem rosyjskich rakiet zostało strąconych” – poinformowało dowództwo sił powietrznych Ukrainy na Facebooku.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Pociski wystrzelono z bombowców strategicznych z okolic Morza Kaspijskiego. W sumie wystrzelono osiem pocisków – sześć strąciły wojska obrony przeciwlotniczej, a jeden myśliwiec sił powietrznych Ukrainy.

Z informacji podanych przez szefa władz obwodu lwowskiego wynika, że w powiecie czerwonogrodzkim miały miejsce dwie eksplozje na terenie obiektu wojskowego. Nie znamy szczegółów tego wydarzenia.

Rosyjski pociąg nagle eksplodował na stacji

REKLAMA