PiS wygra wybory bez Ziobry? [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
REKLAMA

Najnowszy sondaż Research Partner przeprowadzono w dwóch wariantach. W jednym PiS startuje do wyborów z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, a w drugim bez.

Według badania sondażowego pracowni Research Partner, Prawo i Sprawiedliwość startując wraz z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry, zdobyłoby 38,2 proc. głosów (wzrost o 4,3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego pomiaru tej pracowni). Bez Solidarnej Polski PiS zdobędzie 34,1 proc. i wciąż będzie liderem zestawienia.

REKLAMA

Na drugim miejscu w badaniu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Formacja Donalda Tuska może liczyć na 25,8 proc. (spadek o 0,8 pkt proc.). Na trzecim stopniu podium znalazła się Polska 2050 Szymon Hołowni z wynikiem 7,7 proc. (bez zmian).

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Czwarte miejsce zajęłaby Lewica z wynikiem 7,4 proc. (- 0,7 pkt proc.), a piąte – Konfederacja – 6,1 proc. (+ 1,3 pkt proc.). Do Sejmu weszliby jeszcze ludowcy. PSL osiągnąłby wynik 5,7 proc. (+ 0,9 pkt proc.).

Poza Sejmem znalazłby się Paweł Kukiz i K’15 – 2 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina – 0,1 proc. 0,3 proc. respondentów zagłosowałoby na „inną partię” a 6,8 proc. nie wie, na kogo zagłosuje.

Ostre starcie Bosaka z Macierewiczem: „Wyjątkowa perfidia rządu PiS-u. Dziwię się, że Pan tego broni” [WIDEO]

REKLAMA