Izrael. Syreny obrony przeciwlotniczej w Tel Awiwie

Panorama Tel Awiwu
Panorama Tel Awiwu. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Wikipedia, RaphaelQS, CC BY-SA 4.0
REKLAMA

W sobotę w Tel Awiwie, po raz pierwszy od najnowszej eskalacji napięcia między Izraelem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem, rozbrzmiały syreny obrony przeciwlotniczej – poinformował portal Times of Israel. Według wstępnych doniesień część odpalonych w kierunku miasta rakiet przechwycił izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła; inne spadły na tereny niezamieszkałe.

Wcześniej tego dnia alarmy uruchomiono w położonych bliżej granicy ze Strefą Gazy Aszkelonie i Sderocie. W pierwszym z tych miast wskutek ostrzału uszkodzono kilka samochodów. Brak informacji o ofiarach.

REKLAMA

Ocenia się, że od piątkowego popołudnia, kiedy po izraelskim ostrzale Strefy Gazy doszło do eskalacji napięcia, w kierunku Izraela palestyńscy radykałowie wystrzelili niemal 400 rakiet i pocisków moździerzowych.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

W ostrzale Strefy Gazy zginęło siedem osób, w tym jeden z przywódców organizacji Palestyński Islamski Dżihad. Grupa ta jest uznawana przez USA, Izrael i szereg innych krajów za organizację terrorystyczną. Jest finansowo wspierana przez Iran.

Wojna w Strefie Gazy. „To dopiero początek”

REKLAMA