Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Akcja ratunkowa. Nie żyje 12 osób. Zdjęcie: print screen dnevnik.hr
Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Akcja ratunkowa. Nie żyje 12 osób. Zdjęcie: print screen dnevnik.hr
REKLAMA

W wypadku polskiego autobusu na północy Chorwacji w sobotę rano zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie, 13 jest lekko rannych – przekazał minister zdrowia Chorwacji Vili Berosz. Dodał, że niektórzy z rannych są operowani. Ofiary wypadku leczone są w szpitalach w Varażdinie i Czakovcu oraz trzech klinikach w Zagrzebiu.

Chciałbym przekazać kondolencje rodzinom ofiar – powiedział Berosz przed szpitalem w mieście Varażdin, w którym wraz z polską konsul odwiedził rannych.

REKLAMA

Chorwacki minister zapowiedział, że w sobotę zamierza odwiedzić wszystkie szpitale, w których leczeni są ranni w wypadku, a do jednej z klinik chce się udać wraz z polskim ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który – według Berosza – ma ok. godz 15 wylądować w Zagrzebiu – informuje strona dziennika „Veczernji List”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

W szpitalu w Varażdinie przyjęto 11 rannych, w tym 5 ciężko rannych; w szpitalu w Czakovcu przebywa dwoje lekko rannych – powiedział chorwacki minister. Dodał, że pozostali są leczeni w szpitalach w Zagrzebiu.

Do szpitala klinicznego Rebro przewieziono sześć ciężko rannych osób, z których jedna zmarła, a jedna przechodzi poważną operację. W stołecznym szpitalu traumatologicznym Sióstr Miłosierdzia leczonych jest kolejnych ośmiu rannych, czterech z nich ma poważne obrażenia, dwoje jest operowanych. W szpitalu klinicznym Dubrava przebywa sześć ciężko rannych ofiar wypadku, dwie z nich są operowane – wyliczył Berosz, cytowany przez portal publicznej stacji HRT.

Wypadek w Chorwacji. Jest lista pasażerów. „Autokarem podróżowała pielgrzymka organizowana przez Biuro Bractwa św. Józefa”

REKLAMA