Mariusz Błaszczak. Foto: tter/MON
Mariusz Błaszczak. Foto: tter/MON
REKLAMA

„Rzeczpospolita” postanowiła zapytać Polaków o to, co myślą o zakupie koreańskiego i amerykańskiego sprzętu dla polskiego wojska.

Pod koniec lipca szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził zakupy koreańskiego i amerykańskiego sprzętu dla polskiego wojska. Armia dostanie mi.n czołgi K2, armatohaubice K9 i samoloty FA-50. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Pracownia IBRiS na zlecenie „Rzeczypospolitej” zapytała Polaków, co sądzą o zakupach sprzętu dokonanych przez MON.

REKLAMA

Zakupy sprzętu dla polskiego wojska. Co sądzą Polacy?

Na pytanie: „MON składa duże zamówienia na uzbrojenie dla wojska w USA oraz Korei Południowej. Jak ocenia Pan/Pani te działania?” 27,3 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi „bardzo dobrze”. 38,5 proc. uważa, że jest to „raczej dobra” decyzja. Łącznie daje 65,8 proc. uczestników badania jest zadowolonych z zakupów dla wojska.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Negatywnie zakupy MON-u oceniło 24,5 proc. ankietowanych. 14,7 proc. badanych dało odpowiedź „raczej źle”, a 9,8 proc. – „zdecydowanie źle”.

9,7 proc. uczestników badania nie ma żadnego zdania na temat zakupów dla wojska, które zatwierdził MON.

Wyborcy Andrzeja Dudy są zadowoleni

Według sondażu 93 proc. wyborców Andrzeja Dudy jest zadowolonych z zakupów dla polskiego wojska. „To przeważnie osoby, które ukończyły co najmniej 50. rok życia, mieszkańcy dużych miast (73 proc.)” – czytamy.

„Największą grupą przeciwników zakupów w Korei są wyborcy Krzysztofa Bosaka, lidera Konfederacji, (46 proc.) oraz Rafała Trzaskowskiego (42 proc.) z Platformy Obywatelskiej” – pisze „Rzeczpospolita”.

Dziambor przejrzał PiS? „To będzie oznaczało, że żeście zdarli z kieszeni Polaków najwięcej pieniędzy” [VIDEO]

REKLAMA