Śmierć na żywo. Aktywista umarł w trakcie wygłaszania przemówienia [VIDEO]

Al-Qahtani upadł podczas przemówienia w Egipcie Źródło: Twitter
Al-Qahtani upadł podczas przemówienia w Egipcie Źródło: Twitter
REKLAMA

Muhammad al-Qahtani, prawnik i bojownik o prawa człowieka z Arabii Saudyjskiej, upadł nagle podczas swojego przemówienia na konferencji w Egipcie. Choć na miejscu szybko zjawili się medycy, to życia al-Qhtaniego nie udało się uratować.

Al-Qahtani był prezesem zarządu Al-Salam Holding Company, jednego z największych przedsiębiorstw w Arabii Saudyjskiej, a także prawnikiem i aktywistą walczącym o prawa człowieka.

REKLAMA

Mężczyzna był gościem na konferencji w Egipcie i podczas swojego przemówienia wychwalał osiągnięcia egipskiego prezydenta Abdela Fattaha Al-Sisiego,.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

W pewnym momencie biznesmen po prostu osunął się na ziemię, nie zdążywszy nawet dokończyć zdania. Zgromadzeni wokół ludzie nie od razu zrozumieli, co się dzieje.

Na miejsce bardzo szybko dotarły służby medyczne. Pomimo długiej reanimacji nie udało się jednak uratować arabskiego aktywisty.

Ostatnie słowa, które zdążył wypowiedzieć przed śmiercią to: „Gdziekolwiek jesteś, śmierć cię ogarnie”.

W Arabii Saudyjskiej został skazany

W 2013 roku jako aktywista, który szczególnie mocno i głośno krytykował sądownictwo w Arabii Saudyjskiej, Al-Qahtani został w Arabii Saudyjskiej skazany na dziesięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu podróżowania.

Pod nagraniem, na którym widać jak upada, internauci piszą: „Niech Allah przebaczy mu, zlituje się nad nim i przyjmie go wśród swoich sprawiedliwych sług”.

Dziambor o śmierci Andrzeja Leppera: Mówiono, że grasuje 'seryjny samobójca’

REKLAMA